ՀՀ պաշտպանության նախարարն այցելել է մարտական հենակետեր (ֆոտո)
Ապրիլի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն աշխատանքային այցով եղել է հայ-ադրբեջանական պետական սահմանի հարավարեւմտյան ուղղությամբ տեղակայված մարտական հենակետերում:
Պաշտպանության նախարարին զեկուցվել է սահմանագոտում տիրող օպերատիվ-մարտավարական իրադրության, կատարված եւ ընթացիկ ինժեներական ու ամրաշինական, հենակետերի վերազինման աշխատանքների եւ թիկունքային ապահովման խնդիրների մասին:
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը զրուցել է դիրքապահների հետ, հավաստիացրել, որ անձնակազմի սոցիալ-կենցաղային պայմանների շարունակական բարելավման հետ կապված խնդիրները մշտապես գտնվում են երկրի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում:
Դավիթ Տոնոյանը խրախուսել է բարձր լեռնային բարդ պայմաններում մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողներին եւ շնորհակալություն հայտնել գերազանց ծառայության համար:
Պաշտպանության նախարարն ունկնդրել է նաեւ զորամիավորման եւ զորամասերի հրամանատարների զեկույցները ստորաբաժանումների առջեւ դրված խնդիրների կատարման, անձնակազմի մարտական եւ բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակի հետեւողական բարձրացմանն ուղղված աշխատանքների մասին, տվել համապատասխան հանձնարարականներ եւ ցուցումներ: