Վանեցյանի քայլերը կլինեն ծանրակշիռ ու համակարգված
Թեև քաղաքական որոշ մեկնաբաններ բավական վերապահումով են արձագանքում ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանի քաղաքականություն մուտք գործելու հայտարարություններին, սակայն, Վանեցյանի քայլերը խոսում են այն մասին, որ այդ հայտարարությունները ոչ թե զուտ ցանկությունների դաշտից է, այլ գործ ունենք հստակ մշակված ծրագրի հետ, որն, ի դեպ կիրականացվի քայլ առ քայլ, առանց ավելորդ շտապողականության: Միանշանակ է որ Վանեցյանին կհաջողվի իր շուրջ համախմբել արտախորհրդարանական ընդդիմադիր կուսակցություններին: Երբ երկրի քաղաքական կյանքում կձևավորվի ընդդիմադիր ճակատ, և ինչ օրակարգով, կրկին ցույց կտա ժամանակը, բայց, ամենայն հավանականությամբ, այն կլինի միակ քաղաքական արտախորհրդարանական ուժը, որին կհաջողվի երկրում ծառացած հարցերը և դրանց լուծման ուղիները հասարակությանը ներկայացնել ավելի ծանրակշիռ ու համակարգված, ինչն էլ կլինի Վանեցյանի լուրջ քաղաքական գործոն դառնալու հիմքը: