Ի՞նչ եղավ նախկինների թալանը հետ բերելու Փաշինյանի խոստումը
Նիկոլը Փաշինյանը տարիներ շարունակ, դեռևս գլխավոր խմբագիր, ապա ընդդիմադիր պատգամավոր ու արդեն 2 տարի որպես ՀՀ վարչապետ, անվերջ խոսում է նախկին իշխանությունների թալանի ու կոռուպցիայի մասին։ 20 տարի Փաշինյանը բոլոր հնարավոր ամբիոններից, սեփական թերթի միջոցով, նաև Ազգային ժողովի ամբիոնից նախկին իշխանություններին մեղադրել է աշխարհի գրեթե բոլոր մեղքերի մեջ՝ համատարած թալանի, կեղեքման, ունեզրկման մեջ։ Մինչև վերջերս բոլորը կարծում էին, թե թալանվածը մինչև վերջին կոպեկ պետք է վերադարձվի:
Ինչ է արվել գործող իշխանությունների կողմից այս երկու տարիների ընթացքում իրենց իսկ խոսքով ասված նախկին իշխանությունների թալանածը հետ բերելու ուղղությամբ։ Մենք հետևողական ենք իշխանությունների հայտարարությունների ու նրանց կողմից իրականացվող գործողությունների նկատմամբ։ Պետք է նշենք, որ Փաշինյանի կառավարության կողմից այդ ուղղությամբ որևէ հստակ ծրագիր և գործողություն չենք արձանագրել։
Փոխարենը, այդ լրահոսին հետևելով, հանդիպեցինք թալանի հետ բերման ուղղությամբ իշխանությունների «ջանքերի» վերաբերյալ «ՄեկՀայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանի ուշագրավ մտքերին, որ հնչեցրել է հարցազրույցներից մեկի ժամանակ։