Արթուր Վանեցյանին վերաբերող հարցերը երբեք էլ չեն մնա անպատասխան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր վերջին մամուլի ասուլիսի ժամանակ, պատասխանելով հարցին, թե արդյո՞ք ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանին Վատիկանում Հայաստանի նախկին դեսպան, երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի փեսա Միքայել Մինասյանից սիմվոլիկ գումարի դիմաց դատական գործերի կասեցման առաջարկ անելու մասին տեղեկությունը համապատասխանում է իրականությանը, հայտարարեց, որ այդ հարցով պետք է զբաղվեն իրավապահները: Սակայն Վանեցյանը չի շտապում մեկնաբանել այս ամենը, այլ գերադասում է գործով զբաղվել, որն ավելի օգտակար կլինի երկրի առաջընթացի համար, քան տարբեր կողմերից հնչեցվող տեսակետներին արձագանքելը: Ու, չնայած, կորոնավիրուսի պատճառով երկիրը հայտվել է անհասկանալի դադարի վիճակում, որի պատճառով հնարավոր չէ քաղաքական ռեալ քայլեր ձեռնարկել, սակայն, դա ամերևին էլ չի խոչընդոտում, որ Վաեցյանի կողմից ավելի վաղ հայտարված ծրագրերը կյանքի կոչվեն: Իսկ հնչեցվող հարցերը չեն մնա անպատասխան, քանի որ ԱԱԾ նախկին տնօրենը երբեք էլ չի խուսափել հարցերին հստակ պատասխանելուց: Ուստի, վերը նշված հարցերի պատասխանները ևս շատ չեն ուշանա, այլ դրանք կլինեն սպառիչ և ամբողջական: