Այսօր գրություններ կհասցեագրեմ իրավապահներին, այդ թվում՝ Տ. Ռեւազյանի ու նրա նորածնի մասին գրառման հետ կապված. ՄԻՊ
Ատելության խոսքի դեմ պայքարի հարցում իրավապահ մարմինների գործունեության սկզբունքները եւ քրեական քաղաքականության ուղղությունները հասկանալու, ճիշտ կանխարգելիչ քայլեր ձեռնարկելու նպատակով այսօր համապատասխան գրություններ կհասցեագրեմ իրավապահ մարմիններին, այդ թվում՝ կապված Տաթեւիկ Ռեւազյանի ու նրա նորածին երեխայի մասին գրառման հետ: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Հստակության համար հատուկ նշում եմ, որ Մարդու իրավունքների պաշտպանը չունի անձանց նկատմամբ պատասխանատվության, այդ թվում՝ հարկադրանքի միջոցներ կիրառելու, ինչպես նաեւ պաշտոնյաներին քաղաքացիներից պաշտպանելու կամ քաղաքացիների միջեւ հարաբերություններում վերջիններիս պաշտպանելու իրավասություն:
Երեկվա իմ հայտարարությունը նպատակ ուներ եւս մեկ անգամ ընդգծել ատելության խոսքի՝ արատավոր երեւույթի բացարձակ անթույլատրելիությունը: Այդպիսի արատավոր երեւույթներն ուղղակի պետք է ի սպառ բացառվեն, որոնք, ցավոք, ստանում են լայն տարածում ու դա առաջացնում է վտանգավոր հետեւանքներ, դա բազմապատկում է վիրավորանքն ու ատելությունը»: