Analitik.am-ի գլխավոր խմբագիր Անի Հովհաննիսյանը հաղորդում է ներկայացրել վարչապետի օգնականի եղբոր դեմ
Analitik.am կայքի գլխավոր խմբագիր Անի Հովհաննիսյանը ոստիկանությունում հաղորդում է ներկայացրել վարչապետի օգնական Սյուզաննա Բարսեղյանի եղբոր կողմից լրագրողական գործունեությանը խոչընդոտելու դեպքով։ Այս մասին Անի Հովհաննիսյանը տեղեկացրել է ֆեյսբուքյան գրառմամբ։
«Վերջապես այսօր ոստիկանությունն արձագանքեց մայիսի 8-ին վարչապետի օգնականի եղբոր կողմից լրագրողական գործունեությանը խոչընդոտելու հետ կապված իմ հայտարարությանը: Ոստիկանությունն արձագանքեց այն բանից հետո, երբ դիմեցի ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Naira Zohrabyan-ին, ով էլ գրություն էր ուղարկել ոստիկանապետին և հետևողականորեն պահանջել ընթացք տալ։
Այսօր հաղորդում տվեցի ոստիկանությունում վարչապետի օգնական Սյուզաննա Բարսեղյանի եղբոր կողմից լրագրողական գործունեությանը խոչընդոտելու և խմբագրություն զանգելու՝ հայհոխառն սպառնալիքներ հնչեցնելու փաստի առթիվ: Սպասենք զարգացումներին՝ չնայած արդեն իսկ պարզ է, որ իշխանական բարձր մակարդակով լծակներ են օգտագործելու վարչապետի օգնականի եղբորը պատասխանատվությունից ազատելու համար»,- ասված է գրառման մեջ։