«Իմ քայլի» բոլոր 88 պատգամավորները կարող են դատապարտվել ավելի քան 10 տարվա ազատազրկման
Ռուբեն Մելիքյանը մեկնաբանել է մամուլում տեղ գտած հրապարակումը, որի համաձայն, ««Իմ քայլը» խմբակցության 88 պատգամավորներն այսօր իրականացնելու են սահմանադրական հեղաշրջում՝ կատարելով ՀՀ քրեական օրենսգրքի 300-րդ հոդվածով (Իշխանությունը յուրացնելը) և 300.1-րդ հոդվածով (Սահմանադրական կարգը տապալելը) նախատեսված հանցագործությունները»։
«Եթե այս «պլանը» իրական է, ապա Սահմանադրությամբ նախատեսված կարգը շրջանցելով, արտակարգ դրության պայմաններում նման նախագիծ ընդունելը միաժամանակ կհամապատասխանի երկու հանցակազմի՝ «Հոդված 300. Իշխանությունը յուրացնելը» (Սահմանադրական դատարանի մասով) և «Հոդված 300.1. Սահմանադրական կարգը տապալելը» (վերջապես մենք կտեսնենք սահմանադրական կարգի տապալման իրական դրսևորում): Յուրաքանչյուր հանցանքի համար նախատեսված է 10-15 տարի ժամկետով ազատազրկում, ընդ որում՝ համաձայն քրօր 63-րդ հոդվածի 1-ին մասի 13-րդ կետի՝ հանցանքը արտակարգ դրության պայմաններում կատարելը ծանրացնող հանգամանք է, ուստի նվազագույն պատժաչափ՝ 10 տարի ժամկետով ազատազրկում ստանալու շանս էլ չկա։
Կարճ ասած՝ յուրաքանչյուրդ ստորագրելու է իր իսկ դատավճիռը։ Է ստորագրեք, եթե շատ եք ուզում։
Ի դեպ, հիանալի օր եք ընտրել Սահմանադրության վրա հարձակվելու համար։ Ուղիղ 79 տարի առաջ ֆաշիստները անցան սահմանը և սկսեցին «պլան Բարբարոսա»-ի իրագործումը։ Թե ինչ եղավ հետո, շատ հուզիչ էր»,-գրել է նա իր էջում: