Արդյո՞ք երկրում կա ավելի անհետաձգելի և հրապատ լուծում պահանջող խնդիր, քան համավարակի դեմ արդյունավետ պայքարը. Վլադիմիր Մարտիրոսյան
«Մեկ Հայաստան» կուսակցության համահիմնադիր և խորհրդի անդամ Վլադիմիր Մարտիրոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է՝
Երկրին պատուհասած համավարակի պայմաններում յուրաքանչյուր առողջ դատողություն ունեցող անձի մոտ կարող է և պետք է ձևավորվի ողջամիտ տպավորություն, որ ստեղծված ծանր ու վտանգավոր պայմաններում իշխանությունների կողմից ձեռնարկվող քայլերը պետք է բացառապես ուղղված լինեն միայն այդ սպառնալիքի չեզոքացմանն ու դրա հասցրած ծանր հետևանքների հաղթահարմանը։ Վարակվածության ահագնացող տեմպերի ու մարդկային ավելացող կորուստների պայմաններում տրամաբանության ու ողջամտության սահմաններում գտնվող ցանկացած իշխանություն պետք է մտածի միայն մեկ ուղղությամբ․ ինչպես հաղթահարել ստեղծված իրավիճակը։ Դա են հուշում առողջ տրամաբանությունն ու տարբեր երկրների կառավարությունների գործելաոճը։ Բայց արի ու տես, որ Հայաստանում անգամ այս դեպքում ունենք աննախադեպ տարբերվող իրավիճակ։