«Հայրենիք» կուսակցության քայլերը, միանշանակ, կլինեն բավականին հստակ և ամուր
«Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը երկրում կատարվող իրադարձություններին թեև ուշի-ուշով հետևում է, սակայն դեռ չի շտապում հայտարարություն անել, քանի որ իր կողմից բարձրացված շատ հարցերի պատասխաններին իշխանությունների կողմից դեռ չեն տրվել սպառիչ պատասխաններ: Բայց դա ամենևին էլ չի նշանակում, որ իշխանությունները կարող են օգտվել Վանեցյանի լռությունից ու չնկատելու տան բարձրացված հարցերը, հատկապես ներքաղաքական դաշտում օր-օրի աճող ընդդիմադիր թևի համախմբման ֆոնին:
Վանեցյանը քաղաքականություն մուտք գործելով հայտարարեց, որ պատրաստ է իր բոլոր ջանքերը ներդնել հանուն երկրի կայունության ու բարեկեցության, սակայն, այն ինչ այսօր տեղի է ունենում մեր երկրում, դժվար է լավ ապրելուն միտված քայլեր համարել, ինչը, միանշանակ, դեմ է Վանեցյանի սկզբունքներին: Բայց այսպես երկար չի կարող շարունակվել, իսկ «Հայրենիք» կուսակցության քայլերը, միանշանակ, կլինեն բավականին հստակ և ամուր: