Նոր Հայաստանի հին բարքերը
Սուրեն Սուրենյանց-ը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է
Նույնիսկ հեղափոխությունից հետո Հայաստանում քաղաքական մշակույթի առումով գրեթե ոչինչ չի փոխվել։ Նախկինի պես ընդդիմությունը թիրախավորվում է, գուցե հիմա դա արվում է "թավշյա" մեխանիզմներով, սակայն դրանից քաղաքական հարաբերությունների դիսկրիմինացիան չի վերանում։
Մինչև կատավարության հրաժարականը պահանջելը՝ Գագիկ Ծառուկյանը հենց իշխանության կողմից համարվում էր խոշոր սեփականատեր։ Հենց ԲՀԿ առաջնորդը սկսեց հանդես գալ ընդդիմադիր դիրքերից՝ իշխանությունն անմիջապես գործի դրեց ԱԱԾ-ի, ֆիննախի, հիմա էլ՝ Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի ռեսուրսները՝ նրան ազատությունից, նվազագույն դեպքում՝ մանդատից զրկելու համար։
Ու անիմաստ են օրենքի գերակայության մասին սրտաճմլիկ պնդումները, որովհետև առնվազն մի քանի դեպքեր կարող եմ նշել, թե ինչպես են մյուսները, որոնք անցել են նորերի "թրի տակով", օգտվում "ջերմոցային" պայմաններից։