Արթուր Վանեցյանը մարտական է տրամադրված
ԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանի շուրջ տեղի ուենցող իրադարձությունները խոսում են այն մասին, որ իշխանություններն, իսկապես, մտահոգված են նրա՝ քաղաքականություն մուտք գործելու փաստից: Հակառակ դեպքում չէին կենտրոնանա նրա գործունեության վրա, այն դեպքում, երբ երկրում շատ այլ խնդիրներ կան, որոնք արդեն երկու տարի է սպասում են իրենց լուծմանը:
Վանեցյանի հանդեպ իշխանությունների գերկենտրոնացումը ցույց է տալիս նաև, որ նա իսկապես այն գործիչն է, ում հաջողվում է իր շուրջ համախմբել ո՛չ միայն արտախորհրդարանական, այլև՝ խորհրդարանական ընդդիմադիր ուժին, ինչը, բնական է, որ կմտահոգի իշխանություններին: Ուստի, որոշել են ամեն կերպ չեզոքացնել Վանեցյանի գործողությունները, բայց, փաստն այն է, որ այդ ամենից Վանեցյանը ոչ թե կաշկանդվում կամ մտահոգվում է, այլ է՛լ ավելի է կենտրոնացնում իր ուժերը և բավականին մարտական է տրամադրված: