Գագիկ Ծառուկյանը մշտապես պայքարել է երկրի հզորացման համար
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին երբեք էլ մանր-մունր խնդիրները չի հետաքրքրել: Նա մշտապես իր գործունեությամբ աշխատաել է քարը քարի վրա դնել ու երկիրը հզորացնել: Եվ ինչ բնագավառ էլ որ ընտրել է, այն սկսել է ծաղկել, զարգանալ ու բարգավաճել: Սա գիտեն բոլորը, բայց ցավալի է որ այսօր շատերը, հատկապես նրանք, ովքեր տեսել են թե ինչ նվիրումով է Ծառուկյանը հոգ տանում այս կամ այն ոլորտի զարգացման համար, չգիտես ինչու, որոշել են կրավորական կեցվածք ընդունել և մոռացության տալ ամեն ինչ:
Սակայն, Ծառուկյանն այն քաղաքական ու հասարակական գործիչն է, որ այս ամենից չի նեղվում: Հակառակը, շարունակում է առանց վարանելու, կրկին ձեռք մեկնել համավարակի պատճառով դժվար կացության մեջ հայտված անձանց, տարբեր ոլորտների ներկայացուցիչներին, որպեսզի մարդիկ չհիաստթափվեն ու շարունակեն մնալ հայրենիքում ու շենացնել երկիրը: Այսքանից հետո մնում է միայն ասել՝ բրավո Գագիկ Ծառուկյան, Ձեր տեսակը պետք է մշտապես աճի ու բարգավաճի, քանի որ նման հզոր անձանց շնորհիվ է երկիրը ամուր: