«Նիկոլենք թուրքերի հետ բանակցում են»․ Հայկ Մանասյան
Հայկ Մանասյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ «Նիկոլենք թուրքերի հետ բանակցում են։
Դրա մասին է հուշում Մակունցի հավաստիացումը, թե Թուրքիան չի խառնվի Հայաստան-Ադրբեջան ռազմական բախմանը, ու Մակունցը խոսում է այնպես, կարծես Թուրքիայի արտգործնախարարն ինքն է։ Դրա մասին է վկայում հայ-թուրքական պատմաբանների խմբի անդամների կողմից մեր դպրոցներում պատմության վերաձևակերպման մասին որոշումները, դրա մասին է վկայում Լևոն Տեր-Պետրոսյանի կոչը, անցյալում թողնել հայ-դատի ոգով դասավանդվող պատմությունը, դրա մասին է խոսում Անահին Բախշյանի վերջին ստատուսը, որտեղ ավագ դպրոցի աշակերտուհու նամակին համապատասխան մեր դպրոցներում թուրքերեն անցնելու թեման էր փորձում մտցնել օրակարգ, դրա մասին է խոսում Ռուսաստանի մտահոգ պահվածքը քարոզչական դաշտում, դրա մասին է վկայում Արտակարգ դրության արտաքինից անհիմն երկարաձգումը, որը զանգվածային բողոքի արտահայտումը կանխելու լավագույն գործիք է այս պահին։
Ու էս ամենենն անկեղծ ասած կարող եմ հանդուրժել, վստահելով, որ Վերևում մի բան գիտեն, որ Ես չգիտեմ, մի հիմնավորում ունեն, որ բարձրաձայնելու չէ։
ԳՈՎԱԶԴ00:27Իմանալ ավելին
Բայց Արարատի էս ստատուսը վկայում է ավելի վտանգավոր ռիսկի մասին։
Էս ախմախները աչքիս պատրաստ են նաև աղբանոց նետել Սևրի պայմանագիրը ու իրենց քյալանթար կարճամտությամբ ստորագրել մի փաստաթուղթ, որով կճանաչեն
Թուրքիայի ներկայիս դե-ֆակտո սահմանները։