Նիկոլ Փաշինյանը նոր որոշում ստորագրեց
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը 2012 թվականի դեկտեմբերի 28-Ի N 1295-Ն որոշման մեջ փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին որոշում է ստորագրել․ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 2012 թվականի դեկտեմբերի 28-ի «Երեխաների իրավունքների պաշտպանության ազգային հանձնաժողով ստեղծելու, հանձնաժողովի «Ղեկավարվելով «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 33-րդ հոդվածի 1-ին մասի և 34-րդ հոդվածի 1-ին մասի պահանջներով` 1.Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 2012 թվականի դեկտեմբերի 28-ի «Երեխաների իրավունքների պաշտպանության ազգային հանձնաժողով ստեղծելու, հանձնաժողովի կանոնադրությունը և անհատական կազմը հաստատելու և Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի 2005 թվականի հոկտեմբերի 28-ի N 835-Ն որոշումն ուժը կորցրած ճանաչելու մասին» N 1295-Ն որոշման 2-րդ կետի 2-րդ ենթակետով հաստատված N 2 հավելվածում կատարել հետևյալ փոփոխությունները և լրացումը՝ 1)«Ժ. Անդրեասյան» բառերը փոխարինել «Տ. Ստեփանյան» բառերով. 2)«Լ. Առաքելյան» բառերը փոխարինել «Ժ. Անդրեասյան» բառերով. 3)«Ա. Սողոմոնյան» բառերը փոխարինել «Լ. Սիմոնյան» բառերով. 4)«Կ. Սարիբեկյան — ՀՀ առողջապահության նախարարության մոր և մանկան առողջության պահպանման վարչության խորհրդատու» բառերը փոխարինել «Լ. Ավետիսյան — ՀՀ առողջապահության նախարարության մոր և մանկան առողջության պահպանման վարչության երեխաների առողջության պահպանման բաժնի պետ» բառերով. 5)«ընտանիքի, կանանց և երեխաների հիմնահարցերի վարչության, երեխաների իրավունքների պաշտպանության» բառերը փոխարինել «հավասար հնարավորությունների ապահովման վարչության, երեխաների հիմնահարցերի» բառերով.