ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Ովքեր աջակցություն կստանան. կառավարությունը հաստատեց ցանկը
Այսօր կառավարության նիստում հաստատվեց Հաստատել Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2003 թվականի հուլիսի 23-ի N983-Ն և 2017 թվականի հուլիսի 6-ի N777-Ա որոշումների համաձայն հաշվառված բնակելի տարածության իրավունք ունեցող մանկական խնամակալական կազմակերպությունների շրջանավարտներից և առանց ծնողական խնամքի մնացած երեխաների թվին դասված անձանցից՝ 2003-2010 թվականների ընթացքում որպես սոցիալական բնակարանային ֆոնդ ձեռք բերված բնակարաններում, անհատույց օգտագործման պայմանագրի հիման վրա բնակվող անձանց ցուցակը՝ իրենց զբաղեցրած բնակելի տարածքի կամ բնակարանի հասցեներով:
Ընդ որում, նվիրաբերված բնակարանները չեն կարող օտարվել պայմանագիրն ուժի մեջ մտնելու ամսվան հաջորդող 24 ամիսների ընթացքում (բացառությամբ այն դեպքերի, երբ շահառուն բնակարանային պայմանների բարելավման նպատակով բնակարան (բնակելի տուն) ձեռք բերելու նպատակով ներգրավում է հիփոթեքային վարկի միջոցներ):