Մենք միշտ ասել ենք, որ քաղաքական ցանկացած բանավեճ պետք է ծավալվի բացառապես բարեվարքության ու քաղաքակրթության սկզբունքների շրջանակներում
Մենք միշտ ասել ենք, որ քաղաքական ցանկացած բանավեճ պետք է ծավալվի բացառապես բարեվարքության ու քաղաքակրթության սկզբունքների շրջանակներում: Դա վերաբերում է քաղաքական դաշտի բոլոր ուժերին` այդ թվում նաև Բարգավաճ Հայաստան կուսակցությանը: Ցավում եմ, որ իմ գործընկեր Գևորգ Պետրոսյանի այսօր «Իմ Քայլը» խմբակցության ղեկավար տիկին Լիլիթ Մակունցի վերաբերյալ գրառումը տարատեսակ մեկնաբանությունների պատճառ է հանդիսացել, ինչի համար ներողություն եմ խնդրում: Մենք բոլորս պետք է անենք հնարավոր ամեն բան քաղաքական բանավեճը քաղաքակրթության դաշտ վերադարձնելու համար: Հուսով եմ այս սկզբունքը կիրառվելու է բոլորի քաղաքական ուժերի կողմից` անկախ իշխանություն կամ ընդդիմություն լինելու հանգամանքից: Քաղաքական պայքարը` պայքար, բայց բարեկրթության սկզբունքները բոլորիս համար պետք է առաջնային լինեն: