Արայիկ Հարությունյանը կրկին անգամ ապրում է հոգեկան ծանր ցնցումներ. Արման Աբովյան
Արման Աբովյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է.
Տարատեսակ, շա՜տ կասկածելի "ֆոնդերից" դուրս եկած այս խիստ տարօրինակ մարդը, որը իսպառ տապալել է իրեն վստահված ոլորտը, կրկին անգամ ապրում է հոգեկան ծանր ցնցումներ ...
Այլ կերպ առայժմ այս պաշտոնիայի մեղմ ասած տարօրինակ պահվածքը բացատրել չի ստացվում։
Փոխանակ սուս ու փուս, գլուխը կախ հրաժարական տա ու աղոթի իր "աստավածներին" որ մարդիկ իրեն շուտ մոռանան, նա կրկին փորձել է իր անպարկեշտությունը և ներքին կոմպլեքսները դուրս բերել, կարճ ասած փորձել է անդրադառնալ կրկին Գագիկ Ծառուկյանին։
Ես չեմ վերարտադրի իր կողմից հնչեցրած հերթական բարբաջանքները, պարզապես հիշեցնեմ, որ ուսանողների վարձերի կրճատման կամ կոմպենսացնելու համար, նա մատը մատին չի խփել, հիշեցնեմ, որ հենց նա է սարսափի մեջ պահում ուսուցիչներին և ԲՈՒՀ֊երի դասախոսներին։
Հիշեցնեմ, որ նա նույնիսկ չկարողացավ կազմակերպել նորմալ և արդար ընդունելություններ ԲՈՒՀ֊երում, հիշեցնեմ որ նա շատ ուղիղ հայկական կրթական համակարգը վերածեց մի կառույցի, որի նպատական է վերածել հայ երեխաներին անդեմ, անսեռ և անհայրենիք մի լպրծուն զանգվածի։
Մի հարց...
Այն, որ նա ամբողջ ժողովրդի աչքի առաջ ոչնչացնում է կրթության, մշակույթի, սպորտի ոլորտները ,դա ի՞նչ... կրկի՞ն Ծառուկյանն է մեղավոր։