Պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն տարածեց
Սեպտեմբերի 24-ին «Ալագյազ» զորավարժարանմ, ՌԴ Հարավային ռազմական օկրգի և ՀՀ Զ ստորաբաժանﬓերի ներգրավմամբ, անցկացվել է «Կովկաս-2020» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժթյան շրջանակմ Հայաստանմ անցկացվող վարժանքի կրակային փլը: Զորավարժթյանը մասնակցել են մոտոհրաձգային ստորաբաժանﬓեր, հրետանային, տանկային, ավիացիոն և հակաօդային պաշտպանթյան ժեր և ﬕջոցներ՝ ՀՀ Զ և ՌԴ Զ զորքերի (ժերի) ﬕացյալ խմբավորման հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Տիգրան Փարվանյանի ղեկավարթյամբ։ Զորավարժթյան ընթացքմ խաղարկվել են պաշտպանական և հակահարձակման սցենարներ, կատարելագործվել է համատեղ խնդիրների կատարման ժամանակ ստորաբաժանﬓերի անﬕջական ղեկավարմը, հստակեցվել փոխգործակցթյնը ռազմական անվտանգթյան ապահովման առմով: Ընդհանր առմամբ, «Կովկաս-2020» զորավարժթյնների՝ Հայաստանմ անցկացված փլին ներգրավվել է ավելի քան 1․5 հազար մարդ և շրջ 300 ﬕավոր ռազմական տեխնիկա, այդ թվմ՝ երկ պետթյնների օպերատիվ-մարտավարական և բանակային ավիացիա, անօդաչ թռչող սարքեր