Ոտքի՛, Հայո՛ց Քաջեր՝ պաշտպանելու Հայոց Սուրբ Հողը «Հայոց Արծիվներ» մարտական ջոկատը պատրաստ է մեկնել առաջնագիծ
Այսօր առավոտյան մեր Սուրբ Հայրենիքը հերթական անգամ ենթարկվել է թուրք-ադրբեջանական հրոսակների հարձակմանը: Ինչպես հարյուրամյակներ շարունակ, այնպես էլ հիմա, թուրքական հրոսակների նպատակը մնում է նույնը՝ աշխատասեր ու ստեղծագործ Հայ մարդուն զրկել իր հայրենի հողի վրա ապրելու և արարելու իրավունքից՝ ոչնչացնելով Հայ Ազգը:
Հայոց Ազգային Բանակը հերոսաբար դիմագրավում է թշնամու հարձակումներին՝ պատճառելով անվերականգնելի կորուստներ:
Հայոց Հայրենիքի համար վճռորոշ այս պահին «Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցությունը կոչ է անում մի կողմ դնել բոլոր տեսակի կուսակցական ու քաղաքական տարաձայնությունները և միասնաբար կանգնել Ազգային Բանակի կողքին՝ հանուն Հայոց Սուրբ Հողի, հանուն մեր նախնյաց հիշատակի և գալիք սերունդների՝ իրենց հայրենի հողում ապրելու իրավունքի պաշտպանության:
Հայաստանի իշխանություններին ևս կոչ ենք անում դադարեցնել հասարակությունը պառակտելու, ներազգային թշնամանք հրահրելու քաղաքականությունը և Հայաստանի ու Հայ Ազգի մարդկային և նյութական բոլոր ռեսուրսներն ուղղորդել Հայոց Սուրբ Հայրենիքի պաշտպանությանը:
2016 թվականի ապրիլի 2-ին ձևավորված «Հայոց Արծիվներ» մարտական ջոկատը պատրաստ է Պաշտպանության նախարարի առաջին իսկ հրամանով կանգնել Հայոց Ազգային Բանակի զինվորների և հրամանատարների կողքին ու կատարել իր առջև դրված մարտական գործողությունները: