Խոսքս ուղղված է այն մարդկանց, որոնք կյանքի բերմամբ համարվում են ինձ ազգական, ընկեր, հարևան, բարեկամ, ծանոթ
Արման Դավթյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
Բոլորդ էլ գիտեք, որ հանդիսանում եմ <<Հայրենիք>> կուսակցության և համանուն հիմնադրամի Արարատի մարզի պատասխանատուն։ Վերջին հայտնի իրադարձություններից հետո, դավաճան, ազգադավ, հող հանձնող բիոմասսայի (անվանումն էլ չեմ ուզում տալ) կողմից տրված հրահանգով իրականացվում են ձերբակալություններ, խուզարկություններ, հետապնդումներ մեր կուսակցության ղեկավարի, խորհրդի անդամների, մարզի պատասխանատուների և նույնիսկ շարքային անդամների նկատմամբ։
Հարգելի վերոնշյալ անձինք, ձեր մեջ էլ՝ ինչքան էլ ինձ համար տարօրինակ է, դեռևս կան բիոմասսային երկրպագող, ստերին և լոլոներին հավատացող անձինք, որոնք չեն ալարում ամեն պատեհ առիթի ինձ հետ վիճել, նեղանալ, օրերով չշփվել, չզանգել և на всякий случай հեռու մնալ ինձանից, փորձանքի մեջ չընկնելու համար։
Եւ ուրեմն, իմացե՛ք։
Իմ, ընտանիքիս, իմ կուսակցության համար շատ դժվար ժամանակներ են, բայց մենք պինդ ենք, թե հոգեբանորեն, թե ֆիզիկապես ու մենք հաղթելու ենք։
Այ էդ ժամանակ на всякий случай հեռու ինձանից, ոնց որ հիմա եք։