Ոստիկանությունը բերման է ենթարկել նաև առաջնագծում զինվորի կողքին եղած բժշկուհուն. Yerkirmedia
Այսօր ժամը 18:00-ից Երևանի տարբեր հատվածներում մեկնարկել էին բողոքի ակցիաներ վարչապետի հրաժարականի պահանջով: Քաղաքացիները փակել էին Աբովյան, Խանջյան փողոցները եւ Սայաթ-Նովա, Մեսրոպ Մաշտոց, Բաղրամյան եւ Մյասնիկյան պողոտաները: Ոստիկանությունը շարունակում է ուժի գործադրմամբ բերման ենթարկել վարչապետի հրաժարականը պահանջով ակցիայի մասնակիցներին: Անհնազանդության խաղաղ ակցիայի շուրջ 4 տասնյակ մասնակից այժմ ոստիկանության տարբեր բաժանմունքներում է:
Yerkirmedia-ի հաղորդմամբ` բերման ենթարկվածներից է նաև Գայանե Սահակովան: Նա մանկաբույժ է: Որպես կամավոր աշխատել է Նորքի ինֆեկցիոն հիվանդանոցում՝ կորոնավիրուսով հիվանդներին օգնելու համար, իսկ պատերազմ սկսելուն պես, բժշկուհին միաժամանակ թողնելով 2 աշխատանքն էլ, կամավոր մեկնել է ռազմաճակատ: Պատերազմի առաջին օրից եղել է զինվորի կողքին՝ Մատաղիսում, Մաղավուզում, Եղնիկներում՝ մասնագիտական առաքելությունն է իրականացրել: