80 տարեկան Նինա Դավթյանը, ով մնացել էր Վարդաշատ գյուղի իր տանը, սպանվել է ադրբեջանական զինվորների կողմից. Արցախի ՄԻՊ
80 տարեկան Նինա Դավթյանը, ով մնացել էր Հադրութի Վարդաշատ գյուղի իր տանը, սպանվել է ադրբեջանական զինծառայողների կողմից։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի ՄԻՊ Արտակ Բեգլարյանը։
«Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպանի փաստահավաք առաքելության շրջանակներում կատարված աշխատանքների արդյունքում պարզել ենք, որ որոնողական աշխատանքների ընթացքում Հադրութի շրջանի Վարդաշատ գյուղում գտնված կնոջ մարմինը բարձր հավանականությամբ Նինա Դավիթյանն է: Ինքնությունը վերջնականորեն կհաստատվի ԴՆԹ անալիզի արդյունքներով:
Նինա տատիկը 80 տարեկան էր, ով իր ամուսնու՝ Դավիթ Դավիթյանի հետ մնացել էր Վարդաշատ գյուղի իր տանը եւ սպանվել ադրբեջանական զինծառայողների կողմից: Փորձաքննության նախնական տվյալներով՝ մարմնի կրծքավանդակին եւ աջ ձեռքին առկա են հրազենային վնասվածքներ, իսկ գլխի որոշ ոսկորներ ջախջախված են, ինչը կարող է լինել կա՛մ հրազենային, կա՛մ կոշտ առարկայի հարվածի հետեւանք:
Նշեմ, որ ամուսնու ճակատագրի մասին որեւէ տեղեկություն դեռ չկա»,- հայտնում է Բեգլարյանը։