«Նիկո՛լ, իմ տղեն էլ քո տղու նման պիտի ստեղ լիներ, բայց հողի տակ ա»․ որդեկորույս մայրը՝ դիմեց վարչապետին
Սգո երթի ժամանակ «Եռաբլուր» պանթեոնում որդեկորույս մայրերից մեկը լացակումած դիմելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ ասաց. «Իմ միակ երեխուն ինչի՞ տարար: Տունս քանդվել ա: Ես քեզ խնդրում եմ՝ ինձ ընդունի, ես քո հետ խոսալու բան ունեմ: Էտի քաղաքական չի, Նիկոլ, խնդրում եմ: Նիկոլ խոսք տուր, ոնց քեզ տեսնեմ: Մյուս անգամ դու ինձ Դավիթաշենի մոստի մոտ ես տեսնելու, խոսք եմ տալիս: Նիկո՛լ, իմ տղեն էլ քո տղու նման պիտի ստեղ լիներ, բայց հողի տակ ա, Նիկոլ ջան»:
Նիկոլ Փաշինյանը որ մինչ այդ մոտեցել էր կնոջը եւ բռնել ձեռքը, այդ խոսքերից հետո գրկեց կնոջը, համբուրեց ձեռքը: Նա հրահանգեց վերցնել կնոջ կոնտակտները, եւ երկար ժամանակ լուռ լսում էր նրան:
Կինը շարունակեց. «Իմ միակ երեխեն էր, իմ թագավորն էր: Ես գիտեմ, որ դու մեղավոր չես, բայց անիմաստ է իմ ապրելը: Ես թքած ունեմ քաղաքականության վրա, բայց ես կորցրել եմ ամենաթանկը, քո տված միլիոններն էլ չի փրկի: Տուն էլ չունեմ, կորցրել եմ ամեն ինչ, կորցրել եմ եւ երեխա, եւ տուն»: