ՔՊ-ականներին «Շմայսի փառքը» հանգիստ չի տալիս
Այսօր առավոտյան ԱԺ շենքի մոտ Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը պահանջող քաղաքացիների և ԱԺ Իմ Քայլը խմբակցության մի շարք պատգամավորների միջև միջադեպեր գրանցվեցին, որոնք ամենա խոսուն կերպով նկարագրում են ԱԺ 7-րդ գումարման պատգամավորների «նոր որակները»: Վաղ առավոտյան ցուցարները մուտքի մոտ ձվերով դիմավորեցին Իմքայլական պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանին, ում համար հիշեցնենք Հայաստանում այլևս բանակ չկա՝ կան միայն զինված խմբեր, իսկ Ադրբեջանի և Թուրքիայի հետ հարաբերությունները զարգացնելը առաջնահերթ լուծում պահանջող հարցեր են: Տրամաբանական է, որ վրդովված քաղաքացիները պետք է Քոչարյանի հասցեին հնչեցնեին «դավաճան» պիտակը, սակայն Քոչարյանը ինչպես երևում է իրեն բնավ էլ դավաճան չի համարում և հայհոյանքներով պատասխանեց ցուցարներին, դավաճան պիտակավորելով նրանցից մեկի ծնողին, բառացի ասելով՝ «դավաճանը մերդ ա, լակոտ»:
Հաջորդ դրվագի «հերոսը» իմքայլական Հայկ Սարգսյանն է: Քաղաքացիները Սարգսյանին ԱԺ մուտքի մոտ դիմավորեցին վանկարկումներով և այդ փաստը պատգամավորը անչափ ծանր տանելով սպառնաց «շիշը մտցնել քաղաքացու համապատասխան տեղը»: Արդեն ԱԺ ամբիոնից էլ 2.5 տարի առաջ ճանապարհ փակելով իշխանության եկած Սարգսյանը՝ իրավապահներին հաթաթա տալով պահանջում էր Երևանի փողոցներում վերահաստատել կարգ ու կանոնը, հակառակ դեպքում իրենց ՝ պատգամավորներին պաշտպանության են գալու աջակիցները: Ի՞նչ է սա, եթե ոչ քաղաքացիական բախումների հրահրման հերթական փորձ, այն էլ երկրի թիվ մեկ քաղաքական ամբիոնից:
Մի խումբ քաղաքացիներ էլ առավոտյան փակել էին իմքայլական պատգամավոր Սիսակ Գաբրիելյանի մուտքն ԱԺ: Պատգամավորը դուրս գալով ավտոմեքենայից հարձակվեց ցուցարարների վրա, սկսվեցին փոխադարձ հայհոյանքներն ու ծեծկռտուքը: Ընդ որում ակնհայտ է, որ ծեծկռտուքի նախաձեռնողը հենց իմքայլական պատգամավորն էր, որքան էլ որ պրո-իշխանական մեդիան և տելեգրամ ալիքները փորձեն տարածել դրվագի մոնտաժված տարբերակը, որտեղ երևում է միայն ցուցարարների կողմից պատգամավորին «ձվահարելը»: