Պուտինը պատմել է Ղարաբաղի հարցով համաձայնագրի իրականացման մասին
Ղարաբաղի վերաբերյալ եռակողմ համաձայնագիրը հետեւողականորեն իրականացվում է, սա անհրաժեշտ նախադրյալներ է ստեղծում հնացած հակամարտության արդար հիմքով երկարաժամկետ եւ լայնամասշտաբ լուծման համար: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«Այսօր մենք կարող ենք գոհունակությամբ արձանագրել, որ եռակողմ պայմանավորվածությունները հետեւողականորեն իրականացվում են: Համոզված ենք, որ դա անհրաժեշտ նախադրյալներ է ստեղծում հնացած հակամարտության արդար հիմքով երկարաժամկետ եւ լայնամասշտաբ լուծման համար` ի շահ ինչպես հայ, այնպես էլ ադրբեջանցի ժողովուրդների»,- ասաց Ռուսաստանի ղեկավարը:
Պուտինը նաեւ հիշեցրեց այն մասին, թե ինչպես էր նախապատրաստվում փաստաթուղթը. «Մենք անընդհատ կապի մեջ էինք ձեզ հետ, միասին փոխզիջում էին փնտրում: Հենց մեր համատեղ ջանքերի արդյունքում ինտենսիվ, այդ թվում, ինչպես հիշում եք, գիշերային հեռախոսազրույցներից հետո համաձայնեցվեց եռակողմ հայտարարությունը, որը մենք ձեզ հետ ստորագրեցինք»:
ՌԴ նախագահը նաեւ շեշտեց, որ Ռուսաստանն իր բոլոր գործողություններում ձգտում էր հետեւել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբում ձեռք բերված հիմնական կետերին: «Մենք շարունակում ենք պարբերաբար համեմատել գործընկերների հետ... մեր գործողությունները»,- հավելեց նա: