Խաչիկ Ասրյանի պատասխանն Իլհամ Ալիևին
Խառնածին Ադրբեջանի սուլթան, ինքնասիրահարված Իլհամը անցած շաբաթվա ընթացքում հերթական զառանցանքով է հանդես եկել՝ Զանգեզուրը, Սևանը, Երևանը ներկայացնելով իրենց պատմական և պապական տարածքներ, որտեղ, ըստ նրան պատած ցնորքների, շուտով վերադառնալու են ադրբեջանցիները:
Ա՛յ հոտած, հայերից միշտ սարսափող և հայերի առաջ միշտ կզացող, խառնածին ադրբեջանցի, Էրդողանի ստրո՛ւկ Իլհամ, դու կարծում ես, որ, եթե 2020 թվականի սեպտեմբեր-հոկտեմբեր-նոյեմբերյան հայ-ադրբեջանական հերթական պատերազմի 1-ին ճակատամարտը, որը կազմակերպել էին Թուրքիան, Անգլիան ու ԱՄՆ-ն, այսինքն՝ ՆԱՏՕ-ն, ձեր օգտին եղավ և գրավեցիք Արցախի հայկական պատմական տարածքները, ներխուժեցիք Հայաստանի տարածք և Հայաստանի Զինված Ուժերի կողմից չարժանացաք դիմադրության ու դուրս չշպրտվեցիք Հայաստանից կամ տեղում չսատկացրին ձեր հրոսակներին, ապա դու արդեն Զանգեզուրում, Սևանում, Երևանում ես, և կնոջդ հետ զինվորական համազգեստով մուղամ եք լսում, իսկ ձեր գլխավերևում թուրքական սատկած բայրաքթարները ձեր հանգիստն են ապահովո՞ւմ:
Իլհա՛մ, հայրդ քեզ չի պատմե՞լ հինավուրց և Քրիստոնյա Հայ ազգի անկոտրում Ոգու մասին, քեզ չի ասե՞լ, թե 20-րդ դարավերջի 90-ականների սկզբից ձեր ողորմելի բանակի զինվորները, սպաները, կամավորականները, ձեր բարոյալքված ու վախկոտ իշխանությունը, հորդ գլխավորությամբ, ինչպիսի խայտառակությամբ էին փախչում անպարտելի Հայ ֆիդայիների ու երկրապահների, նորաստեղծ կազմավորված Հայոց Ազգային Բանակի առջևից:
Թուրքիայի նախագահ Էրդողանի անձնական կարիքները բավարարող ծաղրածո՛ւ, 2020 թվականի սեպտեմբեր - հոկտեմբեր - նոյեմբերյան պատերազմի 1-ին ճակատամարտը, որը ՆԱՏՕ-ի անդամ, 600.000-անոց բանակ ունեցող Թուրքիան անձամբ ղեկավարեց և հաղթեց այդ ժամանակահատվածում հոգեբանորեն ճնշված և հոգեպես թուլացած հայկական բանակին, մտածում ես, որ դու ես հաղթե՞լ, որ մի հատ էլ փորձում ես Հայ ազգի անպարտելի Ոգին թուլացնել։
Արա՛, Իլհա՛մ, դու այդքան ապո՞ւշ ես, չես տեսնո՞ւմ, որ շուտով հայերի ոխերիմ թշնամի Թուրքիա կոչվող պետությունը պառակտվելու է՝պահպանելով միայն իր մայրաքաղաքը, որ հորինված Ադրբեջան կոչվող պետությունն ուղղակի ոչնչանալու է՝ պահպանելով միայն Բաքուն, իսկ Քրիստոնյա Հայաստանն, իր անձնազոհ հայորդիներով, ազատագրելու և վերականգնելու է իր պատմական և պապական տարածքները, ասել է թե՝ Հայկական ամբողջ բարձրավանդակը՝ քեզ հատկացնելով ընդամենը Բաքվի մատույցներում ձկնորսի աշխատանք։
Արա՛, Իլհա՛մ, Բաքվում շատ շուտով սպասիր Արցախի Մարտունին, Ճարտարը կյանքի գնով անառիկ պաշտպանած «Հայոց Արծիվներին» և նրա Հրամանատարին։
Եվ վերջում, Իլհա՛մ, քեզ եմ ուղարկում Մեծ Հայաստանի 2031 թվականի քարտեզը, որտեղ Ադրբեջանը հանդես է գալիս Մեծ Հայաստանի կազմում՝ որպես ինքնավար մարզ։
Ի դեպ, Իլհա՛մ, դու իրոք ապո՞ւշ ես, որ, Հայ ազգի դարավոր բարեկամ, Հայաստանի ռազմավարական միակ դաշնակից Ռուսաստանի Դաշնության հարավային սահմանի հարևան լինելով, ուզում ես Ադրբեջանում տեղակայել Թուրքիայի, ասել է թե՝ ՆԱՏՕ-ի ռազմակայան։
Դու գոնե հասկանո՞ւմ ես, որ բավական է միայն ռուսական անօդաչու ОХОТНИК C-70 տեխնիկան օդ բարձրանա և Թուրքիան՝ բայրաքթարների հետ միասին, և Ադրբեջանը՝ ձեր ՆԱՏՕ-ի հետ միասին, կհայտնվեք ծովերի հատակին։
Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան»
«Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատի հրամանատար, գնդապետ՝ Խաչիկ Ասրյան
Возможно, это изображение (карта и текст)