Արցախը պատմական Հայաստանի անբաժանելի մասն է. Աուդիտորների Պալատի շնորհավորական ուղերձը Արցախի Հանրապետության անկախության օրվա առթիվ
Անկախության 30 ամյակը դիմավորում ենք հետպատերազմյա բարդ իրավիճակում։
Եվս մեկ անգամ մեր խորին ցավակցություններն ենք հայտնում պատերազմում զոհվածների ընտանիքներին ու հարազատներին: Խոնարհվում ենք Արցախի անկախության ու ազատության համար մարտնչած մեր հերոսների առջև:
Արցախի անվտանգության ապահովումը առաջնահերթություն է։
Այսօր՝ 30 տարի անց, Արցախի Հանրապետությունը կա պայքարի և հաղթանակի շնորհիվ, որն անհնար կլիներ առանց Արցախի, Հայաստանի ու Սփյուռքի միասնության։
Ուստի մեր ջանքերն ու գործերը պետք է ուղղված լինեն Արցախի և Հայաստանի անվտանգության, խաղաղության և բարեկեցության ամրապնդմանը։
Արցախը պատմական Հայաստանի անբաժանելի մասն է: Անկախությունն ու ազատությունը շատ դժվար է տրվել, որը նվաճվել է արյամբ, կամքով և վճռականությամբ: Ունեցել և շարունակում ենք ունենալ անմեղ զոհեր և տարածքային կորուստներ։ Անհրաժեշտ է ողջ ուժն ու գաղափարները սևեռել մեր կորցրած հողերի հետ բերմանը և Արցախի Հանրապետության լիարժեք ամրապնդմանը։
Աուդիտորների Պալատը շնորհավորում է պատմական այս տոնի՝ Արցախի Հանրապետության անկախության օրվա առթիվ, մաղթում խաղաղություն, առաջընթաց և ամրապնդում, բարգավաճում և անսասան հավատ խաղաղ ապագայի նկատմամբ։
Ազա՛տ Արցախ։