ԱԺ-ն շրջափակելուց 1095 օր անց.Ռոբերտ Հայրապետյան
Ռոբերտ Հայրապետյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
2018 թվականի հոկտեմբերի 2-ին, հայտնի օրինագծի ընդունման ժամանակ, անասնամիտ իշխանիկի մանիպուլյատիվ գրառման արդյունքում մոլեգնած ամբոխը հարձակվեց ԱԺ շենքի վրա՝ շրջափակելով այն։
Թեև պետական գույքի ոչնչացման արդյունքն ավելի մեծ վնաս էր հասցվել պետական բյուջեյին, բայց բավարար չափով հետևողականության ու ուշադրության չարժանացավ , ինչպես տկարամիտ պարոնի իբրև գողացված օծանելիքը։
Մոլեգնած ամբոխի մի ստվար զանգված, որ մինչև այսօր չի կարողանում տալ հարցի պատասխանը, թե ի՞նչ էր ուզում փողոցներում մանղալների շուրջը խմբվելով ու թաղման թափորների դիմաց ճանապարհ փակելով՝ այսօր էլ ապրում է անասնական բնազդով ու փառաբանում իրենց ընտրյալին տարատեսակ սրբապատկերներով լի մեկնաբանություններով։
Ամբոխի մեղքը գուցե չափելի չէ, բայց
Բայց, Քրեական իրավունքում կամ մի հայտնի սկզբունք՝ պատժի անհատականացման սկզբունքը, որն այս հանցադեպի քննության ժամանակ միանշանակ կիրառվելու է, դե իսկ Քրեական օրենսգրքի 301.1-րդ հոդվածով նախատեսված հանցագործության համար վաղեմության ժամկետը 15 տարի է