Զինված հարձակում, զոհեր և վիրավորներ․ Ստամբուլում խուճապ է
Ստամբուլի Չաղլայան դատարանի շենքի մուտքի անվտանգության անցակետը զինված հարձակման է ենթարկվել։ Փոխհրաձգության ժամանակ երեք ոստիկան վիրավորվել է։
Թուրքիայի ՆԳՆ տվյալներով՝ Ստամբուլում դատարանի շենքի վրա հարձակվողները չեզոքացվել են, վեց մարդ վիրավորվել է։ Այդ մասին X սոցցանցի իր օգտահաշվում գրել է նախարար Ալի Երլիկայան։
Նրա խոսքով՝ փորձ է արվել գրոհել Չագլայան դատարանի մուտքի մոտ գտնվող անվտանգության անցակետի վրա։
Վիրավորների թվում կա երեք ոստիկան։ Պարզվել է, որ հարձակվողները տղամարդ և կին են, նրանք վերացվել են։
Ներկայում դատարանի շենքը շրջափակված է ոստիկաններով, մուտքերն ու ելքերը փակ են, ձեռնարկվել են անվտանգության ուժեղացված միջոցառումներ։ Այնտեղ հավաքված են մեծ թվով իրավապահներ։
Հաղորդվում է, որ կրակոցներից հետո շենքի մոտ գտնվող մարդկանց շրջանում խուճապ է սկսվել։ Շատերը սկսել են փախչել, ոմանք պառկել են գետնին։ Միջադեպի վայր է ժամանել Ստամբուլի գլխավոր դատախազը։
Ավելի ուշ նախարարը տեղեկացրել է, որ Ստամբուլի դատարանի շենքի վրա հարձակվողները Թուրքիայում ահաբեկչական ճանաչված արմատական ​​ձախակողմյան DHKP-C կուսակցության անդամներ էին։