«Մուլտի գրուպ» կոնցեռնը համարձակ քայլերով Հայաստանը վերածում է տնտեսապես զարգացած և արդյունաբերական երկրի
Ասյա Եփրեմյանը  ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է.
«Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի հիմնադիր-սեփականատեր Գագիկ Ծառուկյանը, հավատարիմ մնալով «Մեր խոսքը գործ է» սկզբունքին, շատ քիչ ժամանակահատվածում հասցրել է իրականացնել ահռելի աշխատանքեր, տնտեսական հեղափոխության իրագործման համար: Ընդամենը 2018-19թթ ընթացքում, արդեն իսկ իրականացվել են միլիարդավոր դոլարների հասնող ներդրումներ: Գագիկ Ծառուկյանի ունեցած անձնական կապերի և հայրենասեր գործունեության շնորհիվ, Հայաստան է ներգրավվել արտերկրյա խոշոր կապիտալը:
Ցանկացած երկրի տնտեսության զարգացման համար առաջին պայմանը դա ներդրումներն են և հետևողական աշխատանքը: Գագիկ Ծառուկյանի գործադրած ջանքերի շնորհիվ Հայաստանում բացվում են նորանոր գործարաններ և արտադրամասեր: Հայաստանում «Մուլտի գրուպ» – ի հետ համագործակցելով, արտասահմանյան ընկերությունները սկսում են նորանոր տեսակի արտադրանքերի արտադրություն: Ինչպես հայտնի է, Գագիկ Ծառուկյանի շնորհիվ, Հայաստանում վերականգնվում է բամբակի հազարավոր հեկտարների հասնող դաշտերի մշակումը, նախատեսվում է ամբողջական, արդյունաբերական քաղաքաների կառուցում: Նոր բացվող գործարաններում կստեղծվեն հազարավոր նոր աշխատատեղեր, պետական գանձարան կվճարվեն միլիոնավոր դոլարների հասնող նոր հարկեր: Նման ծրագրերը էական ազդեցություն կունենան երկրի ներսում սոցիալական խնդիրների լուծման վրա: Տնտեսական ծրագրերից զատ, Գագիկ Ծառուկյանի հանձնարարականով իրականացման փուլում է գտնվում նախադեպը չունեցող սոցիալական բնակարանշինության ծրագիր: Աբովյան քաղաքում կառուցվում է մի ամբողջ բնակելի թաղամաս, որը բաղկացած է լինելու 19 շենքերից, ինչպես նաև բնակչության համար անհրաժեշտ այլ կառույցներից: Հատկանշական է, որ Գագիկ Ծառուկյանի կողմից իրականցվող սոցիալակն ծրագրերը միտված են օրինակ ծառայելու, թե ինչպես են պետք լուծել, այժմ, Հայաստանում առկա սոցիալկան տարաբնույթ խնդիրները: «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի կողմից իրականացվող ահռելի աշխատանքերը Հայաստանի տնտեսության զարգացման առաջատարն են դարձել, և օրինակ են հանդիսանում միջազգային խոշոր ներդրողների համար: Գագիկ Ծառուկյանի նման անհատների ու «Մուլտի գրուպ» կոնցեռնի - ի նման ընկերությունների շնորհիվ է, որ Հայաստանը աստիճանաբար վերածվում է տնտեսապես զարգացած ու արդյունաբերական երկրի: