Չինաստանի 70-ամյակին նվիրված լուսանկարչական ցուցահանդես՝ Երեւանում
Հայաստանի նկարիչների միությունում այսօր՝ նոյեմբերի 14–ին, բացվել է լուսանկարների ցուցահանդես՝ նվիրված Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կազմավորման 70-ամյա տարեդարձին։
ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլունը, ողջունելով հյուրերին, նշեց, որ այս ցուցահանդեսը ներառում է 150 թանկարժեք լուսանկարներ։
Անդրադառնալով հայ–չինական հարաբերություններին՝ Թիան Էրլունն ընդգծեց, որ երկկողմ հարաբերություններն այս տարիներին զարգացել են առողջ եւ կայուն ձեւով։
«Այդ հարաբերությունները մտել են կայուն զարգացման մի նոր փուլ։ Երկու երկրների միջեւ բարձր մակարդակի փոխանակումները սերտ են թե տնտեսական, թե առեւտրային համագործակցության ոլորտներում, վերջերս ակտիվ կերպով ընդլայնվում են նաեւ հումանիտար փոխանակումները։ Չինաստանի արագ եւ կայուն զարգացումը շարունակում է խթան հանդիսանալ երկու երկրների միջեւ բարեկամական հարաբերությունների շարունակական խորացմանը։ Ես վստահ եմ, որ երկու երկրների համատեղ ջանքերով համագործակցությունը նոր արդյունքներ է տալու եւ ավելի շատ օգուտ է բերելու երկու երկրների ժողովուրդներին»,– ասաց դեսպանը։
Նշենք, որ ցուցահանդեսը բաց կլինի մինչեւ նոյեմբերի 24–ը։