ՃՈ ուժեղացված ծառայություն` Երևանում (տեսանյութ)
Ֆրանսիայի հրապարակում ճանապարհային ոստիկանության՝ մայրաքաղաքը սպասարկող 1-ին սպայական գումարտակի, ուղեկցող հատուկ վաշտի և ճանապարհապարեկային ծառայության բաժնի աշխատակիցներն են։ Նոյեմբերի 15-ին՝ ժամը 20-ին, կայացած հրահանգավորումից հետո նրանք ուժեղացված ծառայության անցան։ Այս մասին հայտնում են ոստիկանությունից:
Ճանապարհային երթևեկության տարբեր կանոնների խախտումների փաստերով կազմվեց 50 արձանագրություն։ Ճանապարհային ոստիկանները հայտնաբերեցին չորս մեքենա, որոնք շահագործվում էին առանց ԱՊՊԱ պայմանագրի։ Պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխվեց երկու տրանսպորտային միջոց, որոնք վարած անձինք վարորդական իրավունքի վկայական չունեին։ Ճանապարհային ոստիկանների ուշադրության կենտրոնում էին նաև չթույլատրվող վայրերում կայանված մեքենաներ հայտնաբերելը։ Այս խախտման փաստերով կազմվեց երեք արձանագրություն։
Ուժեղացված ծառայություններն իրականացվում են անվտանգ երթևեկության ապահովման նկատառումներով՝ երթևեկության մասնակիցների կյանքին ու առողջությանը սպառնացող, նրանց նկատմամբ բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորող վարորդներին հայտնաբերելու և պատասխանատվության ենթարկելու նպատակով։
Ճանապարհային ոստիկանության նմանօրինակ միջոցառումները կրում են պարբերական բնույթ։