44-ամյա Ջեսիկա Ալբան ամուսնալուծվելուց հետո հանդիպում է 33-ամյա ընկերոջ՝ Դենի Ռամիրեսի հետԵրևանում մոռացել են հայկական երկաթուղում կատարված ռուսական ներդրումների մասին. ԶախարովաԻրանի դեմ նոր պшտերազմը օգուտ չի բերի տարածաշրջանին. Էրդողան Մոուրինյուն մեկնաբանել է Մադրիդի «Ռեալի» դեմ խաղում տեղի ունեցած սկանդալը Վլադիմիր Արզումանյանը նոր տեսահոլովակ է ներկայացրել «Պետք է համախմբվել «Ո՛չ Արևմտյան Ադրբեջանին» օրակարգի շուրջ»․ նամակ՝ ՄԱԿ ներկայացուցչությանը (տեսանյութ)0Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել Լուկաշենկոյի դեմ ԶՊՄԿ-ն 2026-ը սկսում է նոր թափով ու խոշոր ձեռքբերումով Մեկնարկում է Ժամանակակից երաժշտության փառատոնըԱրտաշատում բացվել է Ամերիաբանկի նոր մասնաճյուղը․ հատուկ առաջարկներ նոր հաճախորդների համար«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարում է ընտրություններին մասնակցելու ցանկություն ունեցող անկուսակցական քաղաքացիների գրանցման մեկնարկը․ Էդմոն ՄարուքյանIDBank-ը զգուշացնում է համացանցում սոցիոլոգիական կեղծ հարցումների աճի մասինԱյսօր տեղի ունեցավ «ՀայաՔվե» միավորման պաշտոնական շնորհանդեսը. Ավետիք ՉալաբյանTRIPP-ը պետք է իրականացվի հայկական սուվերեն վերահսկողության ներքո․ Ավետիք ՉալաբյանՏարեցները պետք է ազատվեն տրանսպորտային վճարից․ Հրայր ԿամենդատյանՓաշինյանը մեկնել է Վաշինգտոն՝ Թրամփի արկածախնդրությանը մասնակցելու Իշխանությունները հիմնովին ձախողել են Երևանի փոսալցման աշխատանքները Պարգևատրել են «պադավատով», որ չնեղացնեն Հնդկաստանում արևային էներգետիկան դարձել է սեփական հաջողության գերին 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա փետրվարի 19-ին. Սրբազան Պայքար
«Գ. Ծառուկյան» անվանական կրթաթոշակին արժանացան ապրիլյան քառօրիայի և արցախյան ազատամարտի մասնակիցների երեխաները
Գայանե Մակարյանը  գրում է.
«Գագիկ Ծառուկյան» բարեգործական հիմնադրամը, ավանդույթի համաձայն, ուսանողության միջազգային օրվա՝ նոյեմբերի 17-ի առթիվ, ուսանողներին հանձնեց Գագիկ Ծառուկյանի անվանական կրթաթոշակ: Արդեն 19 տարի է ինչ Գագիկ Ծառուկյանի նախաձեռնությամբ նախատեսվում է և հանձնվում է նման կրթաթոշակներ: Այս տարի որոշում է կայացվել կրթաթոշակներ հանձնել բարձր առաջադիմություն ունեցող ապրիլյան պատերազմի մասնակից ուսանողներին, և արցախյան պատերազմին մասնակցած ազատամարտիկների ուսանող երեխաներին: Նման խրախուսանքները ուսանողների համար լրացուցիչ խթան են հանդիսանում ուսումնառության շրջանում: Բազմաթիվ ուսանողների համար նմանատիպ ֆինանսական զգալի աջակցությունը օգնում է ավելորդ ուշադրություն չհատկացնել սոցիալական խնդիրների վրա, և իրենց ամբողջ էներգիան ուղղել գիտելիք ու փորձ ձեռք բերելուն տարբեր ոլորտներում: Ուսանողները երկրի ապագան են և ցանկացած աջակցություն ուղղված ուսանողներին աջակցելուն ու խրախուսելուն ողջունելի է: Ինչպես նաև, Գագիկ Ծառուկյանի հանձնարարկանով ուսանողների շրջանում անցակցվելու է բազկամարտի առաջնություն խոշոր մրցանակային ֆոնդով, ինչը ևս միտված է ուսանողներին խրախուսելու գաղափարին: