Նպատակ ունեն ժամ առաջ կարդալ Նազիկ Ամիրյանի դատավճիռը․ պաշտպանը՝ գործի առանձնացման մասին
Գեներալ Մանվել Գրիգորյանի և կնոջ՝ Նազիկ Ամիրյանի քրեական գործերն առանձնացնելով դատարանը նպատակ է հետապնդում ժամ առաջ կարդալ Նազիկ Ամիրյանի դատավճիռը։ Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 27-ին, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Մանվել Գրիգորյանի պաշտպան Լևոն Բաղդասարյանը։
«Նախագահող դատավորը ոչ իրավաչափ գործողություն կատարեց և առանց դատավարական կողմերին լսելու ինքնուրույն որոշեց, որ պետք է առանձնացնի Մանվել Գրիգորյանի և Նազիկ Ամիրյանի գործը։ Դրանով դատավորը փաստեց, որ Մանվել Գրիգորյանն այնքան հիվանդ է, որ հնարավորություն չկա դատական նիստերը վերջինիս ներկայությամբ շարունակել, բայց միաժամանակ չանդրադարձավ խափանման միջոց կալանքը փոխելուն»,-ասաց նա։
Պաշտպանը չի պատկրացնում ինչպես են գործն առանձնացնելու, ինչպես են ապացույցներն առանձնացնելու։
«Դրան գումարած միջոցների վատնումը, 700-800 վկաների կրկնակի քննելու մասով։ Սա դիտում եմ որպես անօրինական գործառույթների շարունակություն՝ անձին պահել կալանքի տակ՝ կմեռնի-կմեռնի, չի մեռնի, թող կալանքի տակ մնա և նպատակ ունեն մեկ ժամ շուտ կարդալ Նազիկ Ամիրյանի դատավճիռը և դրանով հանրությանը ցուցանիշ ցույց տալ»,-նշեց պաշտպանը։