Զինվորը օգտվել է իրավիճակից և դիմել փախուստի. Արծրուն Հովհաննիսյան
Երբ շարքային Շ.Ս.Ա–ին տեղափոխել են ՀՀ ՊՆ ՌՈ ենթակայության տակ գործող զորամաս, նա օգտվել է իրավիճակից և դիմել փախուստի։ Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 20–ին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը։
Նա մասնավորապես գրել է.
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանության հատուկ վաշտից շուրջ 15 օր առաջ զինվոր է ինքնակամ հեռացել, հայտնում է Factor.am-ը: Կայքի տեղեկություններով՝ զինվորը Արագածոտնի մարզից է, գործով վկա է եղել, որի շրջանակներում պետք է մոտ օրերս առերեսում կայանար։ Զինվորի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել, սակայն մինչ օրս չի հաջողվել նրան գտնել։ Այդ դեպքից հետո, ի դեպ, զորամասի հրամանատարին տեղափոխել են այլ աշխատանքի:
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը ասել էր, որ դեպքի մասին տեղեկություններ չունի։ ՌՈ պետ Արթուր Բաղդասարյանը ոչ հերքել էր, ոչ էլ հաստատել տեղեկությունը: