«Զակազնոյ» լուրերի պատվիրատուները պետք է հիշեն, որ Ծառուկյանի վարկանիշի աճը նրա ամենօրյա գործունեության արդյունքն է
Թեհմինե Մազմանյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է․
Որոշ «աբիժնիկ» և խառնակիչ շրջանակներ, որոնք այդպես էլ ոչ մի կերպ չեն կարողանում համակերպվել այն փաստի հետ, որ Գագիկ Ծառուկյանի վարկանիշը շարունակում է պրոգրեսիվ կերպով աճել, պարբերաբար, նույնիսկ այս տոնական օրերի ընթացքում, «զակազնոյ» կերպով զրպարտություններ են փորձում տարածել։Ինչ-որ տեսանյութեր են հրապարակում անհայտ ծագման կայքերում, որտեղ իրենց հիվանդ երևակայությանը զոռ տալով անհեթեթություններ են գրում, այդկերպ ինչ-որ ձևով փորձելով փարատել իրենց աբիժնիկ հոգիները:
Նման հիվանդ մտածելակերպով «զակազնոյ» լուրերի պատվիրատուներին ցանկանում եմ հիշեցնել, որ Ծառուկյանի վարկանիշի աճը նրա ամենօրյա գործունեության արդյունքն է։
Այո, Գագիկ Ծառուկյանն այն քաղաքական գործիչն էր, ով դեռևս հեղափոխության օրերին հայտարարեց, որ դատապարտում է Նիկոլ Փաշինյանի, Սասուն Միքայելյանի և Արարատ Միրզոյանի նկատմամբ բռնի ուժի կիրառումն ու նրանց բերման ենթարկելու հանգամանքը: Դեռ ավելին, երբ Գագիկ Ծառուկյանը, Մարիոթում հանդիպեց Նիկոլ Փաշինյանի հետ հայտարարեց, որ պատրաստ է սատարել այն թեկնածուին, ում կընտրի ժողովուրդը:
Տեսանյութն էլ տեղադրում եմ, որպեսզի աբիժնիկների հիշողությունը թարմացնեմ և սուտ լուրեր ֆեյքնյուզերի միջոցով տարածելու փոխարեն խորհուրդ կտամ գնան սառը վաննա ընդունեն, ասում են օգնում ա))