Մոուրինյուն մեկնաբանել է Մադրիդի «Ռեալի» դեմ խաղում տեղի ունեցած սկանդալը Վլադիմիր Արզումանյանը նոր տեսահոլովակ է ներկայացրել «Պետք է համախմբվել «Ո՛չ Արևմտյան Ադրբեջանին» օրակարգի շուրջ»․ նամակ՝ ՄԱԿ ներկայացուցչությանը (տեսանյութ)0Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել Լուկաշենկոյի դեմ ԶՊՄԿ-ն 2026-ը սկսում է նոր թափով ու խոշոր ձեռքբերումով Մեկնարկում է Ժամանակակից երաժշտության փառատոնըԱրտաշատում բացվել է Ամերիաբանկի նոր մասնաճյուղը․ հատուկ առաջարկներ նոր հաճախորդների համար«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարում է ընտրություններին մասնակցելու ցանկություն ունեցող անկուսակցական քաղաքացիների գրանցման մեկնարկը․ Էդմոն ՄարուքյանIDBank-ը զգուշացնում է համացանցում սոցիոլոգիական կեղծ հարցումների աճի մասինԱյսօր տեղի ունեցավ «ՀայաՔվե» միավորման պաշտոնական շնորհանդեսը. Ավետիք ՉալաբյանTRIPP-ը պետք է իրականացվի հայկական սուվերեն վերահսկողության ներքո․ Ավետիք ՉալաբյանՏարեցները պետք է ազատվեն տրանսպորտային վճարից․ Հրայր ԿամենդատյանՓաշինյանը մեկնել է Վաշինգտոն՝ Թրամփի արկածախնդրությանը մասնակցելու Իշխանությունները հիմնովին ձախողել են Երևանի փոսալցման աշխատանքները Պարգևատրել են «պադավատով», որ չնեղացնեն Հնդկաստանում արևային էներգետիկան դարձել է սեփական հաջողության գերին 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա փետրվարի 19-ին. Սրբազան Պայքար«Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը փորձում է նույնացնել հայրենիքն ու պետությունը․ Արեգ Սավգուլյան«ՀայաՔվե» միավորման քաղաքական հայտի շնորհանդեսը` լուսանկարներովԲարձրագույն կրթությունը ՀՀ քաղաքացիների համար պետք է լինի անվճար․ Ցոլակ Ակոպյան
«Հերոսներին կալանավորելով` հերոս չեք դառնա». Քոչարյանի աջակիցները դատարանի դիմաց են
Մարդուն քաղաքական հայացքների համար ձերբակալում, առեւանգում եւ գործ են հարուցում, որի հիմքում ջուր է։ Այսօր՝ հունվարի 9-ին, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներն ի աջակցություն նախագահի՝ դատարանի դիմաց բողոքի ակցիա էին իրականացնում։
«Հայաստանում գոյություն չունի դատարան, օրենք եւ արդարադատություն։ Այսօր եւս մեկ անգամ մեր դատական համակարգը ապացուցելու է կան դատավորներ, որոնք մեծ հաճույքով սրա–նրա պատերի տակ վնգստում են։  Ովքեր ոտնահարում են օրենքը՝ հանուն իրենց ապահով կյանքի , ովքեր վախենում են իշխանությունից եւ ծնկի են գալիս հանուն քաղաքական շահերի։ Հայաստանում վաղուց վերացել է օրենքն ու իրավունքը։ Հայաստանում իրավական բեսպրիդել է, քանի որ մենք ներկա ենք եւ տեսնում ենք, թե ինչ է կատարվում Հայաստանում»,- ասաց աջակիցներից մեկը։
Աջակիցներից մեկի խոսքով՝ Հայաստանում քաղաքացուն քաղաքական հայացքների համար ձերբակալում են, առեւանգում եւ գործ հարուցում, որի հիմքում, ըստ աջակցի, ջուր է։
«Հերոսներին կալանավորելով դուք հերոս չեք դառնա։ 1998 թվականից մինչեւ 2008 թվականը տեսել ենք, թե ինչպես է կառուցվում արժանապատիվ Հայաստանը եւ ինչ ունենք այսօր ուղղակիորեն խոսում է այն բանի մասին, որ իշխանությունները ոչ միայն չեն ցանկանում Հայաստանի զարգացումը, այլ նաեւ փորձում են նսեմացնել զերծ պահել  յուրաքանչյուրին, որը պատրաստ է զարգացնելու Հայաստանը»։