«Հերոսներին կալանավորելով` հերոս չեք դառնա». Քոչարյանի աջակիցները դատարանի դիմաց են
Մարդուն քաղաքական հայացքների համար ձերբակալում, առեւանգում եւ գործ են հարուցում, որի հիմքում ջուր է։ Այսօր՝ հունվարի 9-ին, ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներն ի աջակցություն նախագահի՝ դատարանի դիմաց բողոքի ակցիա էին իրականացնում։
«Հայաստանում գոյություն չունի դատարան, օրենք եւ արդարադատություն։ Այսօր եւս մեկ անգամ մեր դատական համակարգը ապացուցելու է կան դատավորներ, որոնք մեծ հաճույքով սրա–նրա պատերի տակ վնգստում են։ Ովքեր ոտնահարում են օրենքը՝ հանուն իրենց ապահով կյանքի , ովքեր վախենում են իշխանությունից եւ ծնկի են գալիս հանուն քաղաքական շահերի։ Հայաստանում վաղուց վերացել է օրենքն ու իրավունքը։ Հայաստանում իրավական բեսպրիդել է, քանի որ մենք ներկա ենք եւ տեսնում ենք, թե ինչ է կատարվում Հայաստանում»,- ասաց աջակիցներից մեկը։
Աջակիցներից մեկի խոսքով՝ Հայաստանում քաղաքացուն քաղաքական հայացքների համար ձերբակալում են, առեւանգում եւ գործ հարուցում, որի հիմքում, ըստ աջակցի, ջուր է։
«Հերոսներին կալանավորելով դուք հերոս չեք դառնա։ 1998 թվականից մինչեւ 2008 թվականը տեսել ենք, թե ինչպես է կառուցվում արժանապատիվ Հայաստանը եւ ինչ ունենք այսօր ուղղակիորեն խոսում է այն բանի մասին, որ իշխանությունները ոչ միայն չեն ցանկանում Հայաստանի զարգացումը, այլ նաեւ փորձում են նսեմացնել զերծ պահել յուրաքանչյուրին, որը պատրաստ է զարգացնելու Հայաստանը»։