Մոուրինյուն մեկնաբանել է Մադրիդի «Ռեալի» դեմ խաղում տեղի ունեցած սկանդալը Վլադիմիր Արզումանյանը նոր տեսահոլովակ է ներկայացրել «Պետք է համախմբվել «Ո՛չ Արևմտյան Ադրբեջանին» օրակարգի շուրջ»․ նամակ՝ ՄԱԿ ներկայացուցչությանը (տեսանյութ)0Զելենսկին պատժամիջոցներ է սահմանել Լուկաշենկոյի դեմ ԶՊՄԿ-ն 2026-ը սկսում է նոր թափով ու խոշոր ձեռքբերումով Մեկնարկում է Ժամանակակից երաժշտության փառատոնըԱրտաշատում բացվել է Ամերիաբանկի նոր մասնաճյուղը․ հատուկ առաջարկներ նոր հաճախորդների համար«Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարում է ընտրություններին մասնակցելու ցանկություն ունեցող անկուսակցական քաղաքացիների գրանցման մեկնարկը․ Էդմոն ՄարուքյանIDBank-ը զգուշացնում է համացանցում սոցիոլոգիական կեղծ հարցումների աճի մասինԱյսօր տեղի ունեցավ «ՀայաՔվե» միավորման պաշտոնական շնորհանդեսը. Ավետիք ՉալաբյանTRIPP-ը պետք է իրականացվի հայկական սուվերեն վերահսկողության ներքո․ Ավետիք ՉալաբյանՏարեցները պետք է ազատվեն տրանսպորտային վճարից․ Հրայր ԿամենդատյանՓաշինյանը մեկնել է Վաշինգտոն՝ Թրամփի արկածախնդրությանը մասնակցելու Իշխանությունները հիմնովին ձախողել են Երևանի փոսալցման աշխատանքները Պարգևատրել են «պադավատով», որ չնեղացնեն Հնդկաստանում արևային էներգետիկան դարձել է սեփական հաջողության գերին 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա փետրվարի 19-ին. Սրբազան Պայքար«Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը փորձում է նույնացնել հայրենիքն ու պետությունը․ Արեգ Սավգուլյան«ՀայաՔվե» միավորման քաղաքական հայտի շնորհանդեսը` լուսանկարներովԲարձրագույն կրթությունը ՀՀ քաղաքացիների համար պետք է լինի անվճար․ Ցոլակ Ակոպյան
Ի՞նչ են քննարկել «Լուսավոր Հայաստանի» պատգամավորները Դավիթ Տոնոյանի հետ. ներկայացնում է Էդմոն Մարուքյանը
Հարցերի շրջանակը եւ քննարկվող թեմաները բնականաբար խորհրդապահական փակ գաղտնի ռեժիմում է եղել, որմենք  կարողանանք բազմաթիվ հարցեր քննարկել՝կապված ՀՀ անվտանգության խնդիրների հետ: Այս մասին այսօր՝ հունվարի 14-ին, ԱԺ-ում պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հետ հանդիպումից հետո լրագրողների հետ զրույցում նշել է «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
«Կոնկրետ այսօր նախարարի հետ քննարկել ենք ՊՆ-ում իրականացվող փոփոխությունները, ապագա բարեփոխումների օրակարգը, Հայաստանի ներքին ու արտաքին մարտահրավերների հետ կապված բազմաթիվ հարցեր: հանդիպումը տեւեց մոտ 3 ժամ 10 րոպե»,-ասաց Մարուքյանը:
Նա հավելեց, որ բոլորս պետք է մեր ուշադրությունը կենտրոնացնենք երկիրը հզորացնելու վրա՝ սկսած տնտեսությունից, որի վրա հենված կլինի ուժեղ բանակ. «Սա է մեր տեսլականը: Ինչ-որ հրատապ անհանգստացնող բան չկա, ամեն ինչ իր հունով գնում է»,-ասաց նա՝ հավելելով, որ այս հանդիպումներն ազդելու են իրենց օրենսդրական գործունեության վրա: