«Պարո՛ն Էյվազով, ամոթ Ձեզ». գերմանացի երգիչը՝ ադրբեջանցուն
Երգչուհի Հասմիկ Պապյանը իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է օպերային երգչուհի Ռուզան Մանթաշյանի հետ միջադեպի վերաբերյալ գերմանացի երգիչ Թոմաս Քվասթոֆֆի գրառմանը՝ շնորհակալություն հայտնելով նրան:
«Պարո՛ն Էյվազով, ամոթ Ձեզ։ Ռասիզմը երգչի մասնագիտության եւ առհասարակ այս աշխարհում անելիք չունի»,- գրել է գերմանացի երգիչը:
Հիշեցնենք, որ Agence Massis Opéra գործակալությունը, որն աշխատում է հայազգի օպերային երգչուհի Ռուզան Մանթաշյանի հետ, արձագանքել է մամուլի հաղորդագրությանը, որն ավելի վաղ հրապարակվել էր համերգների կազմակերպիչների կողմից, որոնք պնդում էին, որ ադրբեջանցի տենոր Յուսիֆ Էյվազովը դեմ չէր հայուհու հետ ելույթ ունենալ:
Semper Opernball-ի կողմից հրապարակված մամուլի հաղորդագրության մեջ համերգների կազմակերպիչները հերքել են ադրբեջանցի տենորին ուղղված մեղադրանքները եւ հայտարարել, որ նրանք պարզապես չունեին պայմանավորվածություն Մանթաշյանի հետ: