Աշխարհահռչակ Discovery ընկերության և Գագիկ Ծառուկյանի գործակցությունը Հայաստանի համար աննախադեպ PR կապահովի
Հայաստանն աշխարհին ճանաչելի դարձնելու կարևորությունը, տուրիզմի զարգացումը մեր երկրի ոչ պակաս կարևոր հիմնախնդիրներից մեկն է, որի մասին բազմիցս բարձրաձայնել է ԲՀԿ առաջնորդ և ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը:
Հենվելով թե՛ այս մտքի, և թե՛ Ծառուկյանի բամզամյա հայրենանվեր գործունեության, և թե սպորտում ունեցած խոշորամասշտաբ ավանդի վրա, աշխարհահռչակ Discovery Group մեդիա ընկերության փոխնախագահ Սաշա Լայերն, որոշ ժամանակ առաջ պաշտոնական ուղերձ էր հղել ՀԱՕԿ նախագահին, իսկ այսօր արդեն անձնական հանդիպում է ունեցել Գագիկ Ծառուկյանի հետ: Նպատակը հնամենի Հայաստանի հարուստ պատմությունը, պատմամշակութային արժեքները, ժառանգությունը, ինչպես նաև հայրենական սպորտը աշխարհին ներկայացնելն է, էլ ավելի ճանաչելի դարձնելը: Եւ ամենևին էլ զարմանալի չէ, որ այս գիգանտ մեդիա ընկերությունը, որն ի դեպ հեռարձակվում է ավելի քան 225 երկրներում և հասանելի է շուրջ 2 միլիարդ 800 միլիոն մարդու, ինչպես նաև իր ընկերությունների խմբի կազմում ամենամեծ մարզական ալիք՝ Eurosport-ն է ներառում, Հայաստանում որպես վստահելի գործընկերոջ տեսնում է Գագիկ Ծառուկյանին: Սա ներդրումներից, տնտեսական զարկից զատ, հերթական կարևորագույն քայլերից մեկն է, որն ասոցացվում է «Գագիկ Ծառուկյան» անվան հետ, և սա Հայաստան աշխարհի համար աննախադեպ PR ծրագիր է: Չէ որ, դրսում շատերը գուցե շատ բան չգիտեն մեր և Հայաստանի մասին, շատերը կծկտուր պատառոտված բաներ գիտեն, և այսօր անչափ կարևոր է, որ կա մարդ ով հանձն է առել այս պատասխանատու գործը, այս հաղորդաշարը երբեմնի պատառիքները խնամքով հատ առ հատ իրար կապելու ու մեր հայ տեսակն ամբողջացենելու լավագույն տարբերակն է: