Քաղաքացին առևանգված ավտոմեքենայով բախվել է «Հայինկասացիա»-ի УАЗ-ին, այնուհետև 06-ին
Երեկ՝ մարտի 17-ին, արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Սյունիքի մարզում: Ժամը 11:00-ի սահմաններում Բաղաբերդ գյուղի բնակիչ, 40-ամյա Վրեժ Գրիգորյանը Արծվանիկ գյուղում գործող խանութի դիմացից փախցրել է համագյուղացի, 37-ամյա Կարո Ալեքսանյանին պատկանող ВАЗ 2101 մակնիշի 35 GD 431 համարանիշի ավտոմեքենան, այս մասին հայտնում է Shamshyan.com-ը:
Նշված ավտոմեքենայի մեջ վարորդի կողքի նստատեղում քնած է եղել Կ. Ալեքսանյանի ընկերը՝ Արծվանիկ գյուղի բնակիչ, 36-ամյա Մհեր Առաքելյանը և, երբ Վ. Գրիգորյանը ավտոմեքենան փախցրել է, Արծվանիկ բնակավայրի սկզբնամասում, բախվել է «Հայինկասացիա» ՓԲԸ-ի Կապանի մասնաճյուղին պատկանող, 60-ամյա Լիպարիտ Սարգսյանի կողմից վարած УАЗ մակնիշի 240 ՏԼ 01 համարանիշի ավտոմեքենային, այնուհետև բախվել է Դավիթբեկ գյուղի բնակիչ, 33-ամյա Արմեն Խաչատրյանին պատկանող ВАЗ 2106 մակնիշի 36 PC 509 համարանիշի ավտոմեքենային:
Նշված ավտոմեքենային բախվելուց հետո կորցրել է ավտոմեքենայի կառավարումը և մի քանի պտույտ գլորվելով՝ գլխիվայր հայտնվել ձորում: Վթարի հետևանքով Մ. Առաքելյանը ստացել է մարմնական վնասվածքներ և տեղափոխվել «Կապան» բժշկական կենտրոն: