Երկար ժամանակով լույս չի լինելու Երեւանում եւ 3 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հունիսի 3-ին կանխարգելիչ աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Նորք Մարաշ թաղ՝ Նորքի 1, 4, 5, 11 փողոցները,Նորքի 2-րդ փողոցի 1-ին նրբանցքի սեփական տները, Նորքի 2-րդ եւ 5-րդ փողոցների 1-ին, 2-րդ նրբանցքների սեփական տները, Ս․ Խանզադյան 2-րդ նրբանցքի սեփական տները, Ա․ Արմենակյան փողոցի սեփական տները, Գյուրջյան փողոցին հարակից տարածքների սեփական տները, «Էլեկտրոն» պանսիոնատը, թիվ 53, 55 նախադպրոցական հիմնարկները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17:00 Փափազյան փ. 25 եւ Խաչատրյան փ. 19 շենքերը, Միկոյան փ. 2/2 շենքի 2-րդ եւ 3-րդ մուտքերը, Ներքին Շենգավիթ 1 փողոցի սեփական տները, Ներքին Շենգավիթ 1-ին փողոցի 1-ին նրբանցքի սեփական տները եւ 2-րդ նրբանցքի սեփական տները, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Այգեստան 4-7 փողոցները մասնակի, ֆիզկուլտուրնիկների փ. 38-54 սեփական տները, Չարենցի փ. 48-62 սեփական տները եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Մաշտոցի պող. 50, 50ա շենքերը, Կորյունի փ. 23, 23/37 շենքերը եւ հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10:00-16:00 Պռոշյան համայնքի Մայիսյան, Բարեկամության, Պ․Սեւակի, Անդրանիկի, Չաուշի, Տեղերաշեն, Գ․ Զոհրապի, Գամ, Թումանյան փողոցները,
11:00-17:00 Ախուրյանի տարածաշրջանի Ղարիբջանյան, Ախուրիկ եւ Ոսկեհասկ գյուղերը,
10:00-14:00 Սպիտակ քաղաքի Գործարանային թաղամասը, Ոփյան եւ Չարենցի փողոցները: