Հայտարարվել են դպրոցների կառուցման աշխատանքների մրցույթները․ Արայիկ Հարությունյան
ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․
«Ուշադրություն. նոր դպրոցների կառուցման մրցույթ: Շատ ցանկալի է տարածել, որ մասնակցեն մեծ թվով շինարարական ընկերություններ: Մրցույթների մանրամասներն՝ այստեղ :
Արդեն մեկնարկել է «Ապահով դպրոց» ծրագրի «Փոքրաքանակ երեխաներով համալրված հանրակրթական դպրոցների մոդուլային շենքերի կառուցում» միջոցառմամբ նախատեսված թվով 22 դպրոցների կառուցման աշխատանքների գնման գործխընթացը: Խոսքը գնում է փոքրաքանակ երեխաներով (մինչև 100 սան ունեցող) համալրված այն հանրակրթական դպրոցներին, որոնք տվյալ բնակավայրում միակ կրթական օբյեկտներն են, ունեն սեյսակայունության խնդիրներ և դրանց նորոգումը կամ վերակառուցումը քաղաքաշինական նորմերով արգելվում է և տնտեսապես արդյունավետ չէ:
Նախատեսվում է այդ դպրոցների փոխարեն կառուցել բոլորովին նոր մոդույալին շինություններ: Այդ շենքերի կառուցումը և կահավորումը նախատեսվում է ավարտին հացնել հաջորդ տարի՝ 2021 թվականին:
Հավելեմ նաև, որ նշված ծրագիրը ընդգրկում է հանրապետության բոլոր մարզերը:
Արդեն իսկ գնումների օրենսդրությամբ սահմանված կարգով հայտարարվել են հետևյալ դպրոցների կառուցման աշխատանքների մրցույթները՝