«Դվին» հյուրանոցի մասշտաբային նախագիծը կասեցվեց․ 1000 աշխատակից կմնա անգործ
«Դվին» հյուրանոցի մասշտաբային նախագծի իրականացումը կասեցվեց։ Պետությունն այդպես էլ չհովանավորեց հյուրանոցային համալիրի վերակառուցման աշխատանքները։ Արդյունքում՝ անգործության մատնվեց 1000 և ավելի աշխատող, մեկ ընտանիքից աշխատող մի քանի անձ գործազուրկ դարձավ։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ նախագծի իրագործման համար պատրաստակամություն հայտնած ներդրողները, արտակարգ իրավիճակով պայմանավորված հրաժարվում էին ֆինանսավորումից, որի հետևանքով հյուրանոցի շինաշխատանքները ստիպված դադարեցվել էին: Թեև ծրագիրը ներդրումային է, բայց հյուրանոցային համալիրի ղեկավարությունը պատրաստ էր իր միջոցները ներդնել մասշտաբային նախագիծը իրագործելու համար, սակայն հարկավոր էր նաև պետության աջակցությունը, որն այդպես էլ չստացան։ Փաստորեն, նախորդ կառավարության կողմից հավանության արժանացած ներդրումային ծրագիրը նոր իշխանության օրոք տապալվեց։