«Նեղանալ չլինի». Ռուսաստանի հայ քրեական հեղինակությունները ժամանակ են տվել ադրբեջանցիներին
Զոհրապ Եգանյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է․ Հայկական «կրիմինալի» մասին միքանի անգամ գրառում արել եմ, նրանք շատ հաճախ ավելի շատ ու արագ են կարողանում մեծ հարցեր լուծել, քան պետական խողովակներով աշխատող չինովնիկները: Ռուսաստանում ազգությամբ հայ հեղինակությունները հսկայական ազդեցություն ունեն առանձին քաղաքներում և ամբողջ երկրամասերում, որքան ես եմ հասկանում անձնական կապերի միջոցով ստացվող տեղեկություններից' դրված է ուլտիմատում մեր տղեքի կողմից, որ եթե չկարողանան ադրբեջանական համայնքի ղեկավարները կանգնեցնել իրենց թուլեքին, ապա «նեղանալ չլինի» վիճակն է: Որպես լրացուցիչ տեղեկություն ասեմ, որ հեղինակությունների ազդեցությամբ հայ-ադրբեջանական բախումներ տարիներ առաջ հնարավոր եղավ կանգնեցնել Ուկրաինայում, երբ մերոնք շատ վատ ձևով ադրբեջանցիների էին պատժել, որից հետո նրանք հավաքվել էին մասնավորապես Լվովում: Այն ժամանակ մեծ դեր ունեցավ նաև Ուկրաինայում մեր դեսպանը: Հայերը շատ ազդեցիկ են հատկապես ՌԴ հարավային հատվածներում ու Սև ծովի մերձակա տարածքներում, որտեղից ադրբեջանական ֆուռերն են անցնում: