Հնդկաստանում արևային էներգետիկան դարձել է սեփական հաջողության գերին 18 արդարների գործով դատական նիստը տեղի կունենա փետրվարի 19-ին. Սրբազան Պայքար«Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը փորձում է նույնացնել հայրենիքն ու պետությունը․ Արեգ Սավգուլյան«ՀայաՔվե» միավորման քաղաքական հայտի շնորհանդեսը` լուսանկարներովԲարձրագույն կրթությունը ՀՀ քաղաքացիների համար պետք է լինի անվճար․ Ցոլակ Ակոպյան Կրթության բնորոշիչ հատկանիշները պետք է լինեն արժեքն ու որակը․ Մենուա ՍողոմոնյանՀայաստանի սահմանամերձ գյուղերում դպրոցներ են փակվում «ՀայաՔվե» - ն ԱԺ ընտրություններին մասնակցելու հայտ է ներկայացնումՓոշիացնում են պետական միջոցները․ Նաիրի Սարգսյան Ֆասթ Բանկն արժանացել է մրցանակի Mastercard միջազգային վճարային համակարգի կողմից Անկում տարադրամի շուկայում․ փոխարժեքն՝ այսօր Այսօր սպասում ենք փետրվարի ամենատաք օրերից մեկը․ Գագիկ Սուրենյան Ուկրաինայի հարցով կարգավորմանն ուղղված ցանկացած քայլ նշանակություն ունի. Զախարովա ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են․ Լարսը փակ է միայն բեռնատարների համար ԱՄՆ-ն կարող է ռшզմական ուժ կիրառել, եթե Իրանի հետ բանակցությունները փակուղի մտնեն․ Վենս Ամենամեծ խնդիրն այն է, որ գերիների թեման, թեև տարբեր ֆորմատի հանդիպումներում արծարծվում է, սակայն որևէ կողմի համար օրակարգի առանցք չի դառնում․ Աբրահամյան Նիկոլ Փաշինյանը վախեր ունի. հասարակության շրջանում ամենաբարձր վարկանիշն իրենը չէ. Կոստանյան Անվճար բուհական կրթություն. Հրայր ԿամենդատյանՈչ մի վարկյան չենք մոռանում, որ Միքայել Սրբազանը քաղբանտարկյալ է. Այս պահին սրբազան հայրը գտնվում է Սովետական ԿԳԲ պադվալում. Էդմոն ՄարուքյանԳույքահարկի արտոնություն թոշակառուներին. Հրայր Կամենդատյան
Ժամանակին ես իմ ձայնը տվել եմ Նիկոլ Փաշինյանին, այսօր այդ ձայնը հետ եմ վերցնում. Ակցիայի մասնակից (Տեսանյութ)
Նմանատիպ ակցիաների մասնակցել եմ 2018 թվականին, երբ, այսպես կոչված, թավշյա հեղափոխություն էր տեղի ունենում և մենք հույսով ու հավատով գնացինք Նիկոլ Փաշինյանի հետևից, Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով «Արժանապատվության երթ»-ի ընթացքում Aysor.am-ի թղթակցին ասաց երթի մասնակից Դավիթ Չոբանյանը։
«Գնացինք, որպեսզի դուրս գանք ճահճացած վիճակից։ Բայց ես այսօր էլի երթի եմ մասնակցում։ Մասնակցում եմ, որովհետև ընդհանրապես չարդարացվեց մեր սպասելիքները, ոչ միայն չարդարացվեց, այլ տապալվեց ամեն ինչ, մեր հավատքը, ապագայի նկատմամբ մեր մոտեցումները։ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից ոչ մի խոստում չկատարվեց։ 2.5 տարի է՝ մենք լսում ենք միայն խոսքեր։ Եկեք հիշենք, որ Փաշինյանն իշխանության եկավ նախկինների նկատմամբ ատելության հողի վրա։ Ժողովուրդը գնաց նրա հետևից, որպեսզի ուղղի նախկինների սխալները և տանի մեր պետությունը ճիշտ ճանապարհով, բայց նա ոչ միայն չուղղեց նախկինների սխալը, այլ մեր ազգի ու պետության համար կատարեց ճակատագրական այնպիսի սխալներ, որ չեմ պատկերացնում, թե հնարավոր կլինի մոտակա տասնամյակներում այդ սխալներն ուղղել, թե ոչ», - ասաց ակցիայի մասնակիցը։
Նա նշեց, թե այսօր ժողովուրդը դուրս է եկել, որովհետև այլևս վարչապետին չի հավատում, քանի որ վարչապետը ժողովրդին ասում էր այն, ինչ ժողովուրդն ուզում էր լսել։
Քաղաքացին ասաց, թե Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության ժամանակ այնպիսի խնդիրներ են առաջացել երկրում, որ նույնիսկ նախկին իշխանության ժամանակ չեն եղել։
«Եթե նախկիններին մեղադրանքներ էինք հնչեցնում կոռուպցիայի, թալանի և նմանատիպ երևույթների վերաբերյալ, այսօր չունենք թալանից վերադարձրած ոչ մի գումար, ոչ մի արդյունք, փոխարենն ունենք տապալված պետություն, ոչ մի ոլորտ առաջխաղացում չի ունեցել։ Ժամանակին ես իմ ձայնը տվել եմ Նիկոլ Փաշինյանին, այսօր այդ ձայնը հետ եմ վերցնում», - ասաց ակցիայի մասնակիցը։