Գորիսի տարածքում բանակը նահանջի հրաման է ստացել. Առուշ Առուշանյան
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթ նստավայրի բակում լրագրողների հետ զրույցում Գորիսի համայնքապետ Առուշ Առուշանյանը նշեց, որ Գորիսի տարածքում բանակը նահանջի հրաման է ստացել:
Լրագրողի հարցին, թե արդյոք ՀՀ զինված ուժերը դուրս են եկել այդ հատվածից, ու այնտեղ մնացել են կամավորները, Առուշանյանն արձագանքեց.
«Բանակը հրաման է ստացել նահանջի և հետ է եկել այդ չարաբաստիկ GPS համակարգով, թե որտեղ պետք է սահմանը լինի, մինչ այդ պահը հստակ չէ: Բնականաբար, կամավորները, ովքեր պահում էին դիրքերը, այստեղ տերմիններ կան, եթե կամավորը կանգնած է, պետք է նրան օգնի արտիլերիան, և այլն: Եթե այդ ամենը հետ է գալիս, ինքնաբերաբար իրենք էլ պետք է հետ գան»,- ասաց Առուշ Առուշանյանը:
Նա ասաց նաև, որ շատ վտանգավոր է՝ Շուռնուխի ու Որոտանի հատվածներում այնպես է ստացվում, որ մարդկանց տները կպած են լինելու թշնամուն: