Ավտովթար Հայաստանում.կա վիրավոր
Այսօր՝ դեկտեմբերի 25-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ժամը 10:30-ի սահմաններում Հրազդան քաղաքի Կենտրոն թաղամասի Զորավար Անդրանիկի պողոտայում բախվել են Գեղարքունիքի մարզի բնակիչ, 29-ամյա Նորայր Հակոբյանի վարած Samand մակնիշի և Հրազդան քաղաքի բնակիչ, 67-ամյա Սլավիկ Մեհրաբյանի վարած Opel մակնիշի ավտոմեքենաները: Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, վթարի հետևանքով վարորդներից Ա. Մեհրաբյանը բուժօգնություն ստանալու նպատակով դիմել է Հրազդան բժշկական կենտրոն:
Դեպքի վայր են ժամանել ճանապարհային ոստիկանության 2-րդ սպայական գումարտակի 3-րդ վաշտի 2-րդ դասակի ծառայողները՝ վաշտի հրամանատար Արթուր Պետրոսյանի, դասակի հրամանատար Սարգիս Բագրատյանի գլխավորությամբ:
Ժամանել է նաև ոստիկանության Հրազդանի բաժնի օպերատիվ խումբը՝ բաժնի պետ Արտակ Ղազարյանի գլխավորությամբ: Տեղում հետաքննչական աշխատանքները ղեկավարել է նույն վաշտի ավագ հետաքննիչ Արթուր Մինասյանը, ում կողմից փաստի առթիվ նյութեր են նախապատրաստվում: Գ Շամշյանի տեղեկություններով՝ Samand-ը հաշվառված է ՀՀ ոստիկանության պետական պահպանության գլխավոր վարչության հաշվեկշռում, իսկ վարորդն էլ ծառայում է նշված վարչության Հրազդանի բաժնում: