Գորիսի փոխքաղաքապետը հաստատում է. ադրբեջանցիները ռուսների ուղեկցությամբ Թասի ոլորանների մոտ հայտնվել են խցանման մեջ
Սյունիքի մարզի Գորիս-Կապան ավտոճանապարհին` Թասի ոլորանների մոտ չհասած Շուռնուխ  գյուղ, ադրբեջանցիները այսօր ռուսների ուղեկցությամբ հայտնվել են խցանման մեջ:  Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց Գորիսի փոխքաղաքապետ Մենուա Հովսեփյանը:
«Գորիս-Կապան ճանապարհի այդ հատվածի ողջ երկայնքով կանգնած էինիրենք,  շատ-շատ էին, ռուսների ուղեկցությամբ էին գնում: Հայկակասն քաղաքացիական մեքենաներ էին մեկ էլ կանգնած, որոնց  ոչ մի ուժային կառույցի ներկայացուցիչ չէր ուղեկցում: Ադրբեջանցիներն ավելի անվտանգ էին իրենց զգում, ինչպես իրենց երկրում, մեքենաներից դուրս էին եկել, իսկ մեր քաղաքացիները մեքենաների մեջ էին, իրենց ապահով չէին զգում»,- ասաց նա`հավելելով, որ Գորիս-Կապան ճանապարհհի այդ հատվածը բացարձակ անվտանգ չի:
Փոխքաղաքապետի խոսքով` նրանք գալիս էին Շուռնուխում սահմանզատում կատարելու, սակայն նրանց հող հանձնող չկա:
«Երեւի եկել էին, որ հողերը ընդունեին, բայց իրենց հող հանձնող չկա, տեր չունի էս երկիրը, ամբողջ օրը այսպես թուրքերի հետ բանակցում ենք մենք: Նիկոլ Փաշինյանի պատկերացրած ու մեր պատկերացրածը Հայաստանը լրիվ տարբերվում է, որտեղ է սահմանը ինքը մինչեւ հիմա չի պատասխանել, այսինքն` իր համար այնտեղ, որտեղ թուրքը կցանկանա վերցնել: Շուռնուխ գյուղի 1958 թվականի քարտեզ ունենք, որտեղ  երեւում է, որ դա հայկական հող է, այս գործընթացը ապիօրինի է ու հողը ծախել են, ոչ մեկին էլ հետաքրքիր չէ այդ գյուղի ճակատագիրը»,- ասաց նա:  ,
Մենուա Հովսեփյանի խոսքով` Նիկոլ Փաշինյանը փոխանակ սահմանային գյուղերի խնդիրների մասին մտածի, մտածում է արտահերթ  ընտրությունների մասին է մտածում:
«Ինքը հիմա ընտրության մասին է մտածում, փոխանակ իր հողերի մասին մտածի, իր հայրենիքի մասին մտածի: Ինքը անհայրենիք մարդ է, այդ  ընտրությունների ժամանակ մենք Լեռնահայաստան կհայտարարանենք, ինքը պատասխան է տալու նրա համար, ինչ որ Սյունիքում է կատարվում այսօր»,- ընդգծեց նա: