Փողոցում ձևավորված ընդդիմությունը ատամները սրած սպասում էր Նիկոլ Փաշինյանի տապալմանը․ Հովհաննես Ազոյան (տեսանյութ)
Փողոցում ձևավորված ընդդիմությունը ատամները սրած սպասում էր Նիկոլ Փաշինյանի տապալմանը, որպեսզի կրկին վերադառնար և իրենց հաշվարկը նրա վրա էր, որ կարողանային բլից-կրիգով վերցնեին իշխանությունը: Այս մասին ARTN հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցի ժամանակ ասաց դերասան Հովհաննես Ազոյանը «Այսինքն ստեղծել հասարակական վատ կարծիք այս իշխանության նկատմամբ և իշխանափոխություն իրակացնել, որն իրենց մոտ  չստացվեց»,- հստակեցրեց դերասանը: Իսկ հարցին, թե արդյոք կարելի է ենթադրել, որ ընդդիմության պլանների մեջ է եղել նաև այն բազմաթիվ դավաճանությունները, որոնց մասին խոսում են առաջնագծում կռված տղաները,շատ զոհված տղաների հարզազատները, ինչպես նաև պարզ ու հասարակ ժողովուրդը, որն ուզում է օբեկտիվ նայել շատ իրողություններին,   Հովհաննես Ազոյանն ասաց, որ ինքն այդպիսի բան հստակ  ասել չեմ կարող. «Դա հստակ մեղադրանք է: Ես չեմ ուզում զրպարտել: Դա իրավական դաշտում պետք է ստուգվի և քննություն վարվի, բայց ինձ մոտ այդպիսի տպավորություն կա»,  և հավելեց. «Ես մեր իշխանությանը խորհուրդ կտամ անպայման այդ անաչառա քննությունը անցկացնել և հասկանալ, թե որտեղ է թաղված շան գլուխը», -ասաց Հովհաննես Ազոյանը նշելով «не пойман, не вор»:   Դերասանը պատասխանեց նաև հարցին, թե ուր է իր խոսքերով ասած անաչառությունը՝ բացատրելով, որ իշխանությունը բաղկացած է երեք մասից՝ կառավարություն, դատական համակարգ և Ազգային ժողով: «Դատական համակարգի մասնակիցները քանի դեռ նախկին իշխանության մնացորդներն են հայտարարել են բոյկոտ այս իշխանությա նը և դատարանում կալանքով ազատում են բոլորին: Եվ հետևաբար մարդիկ, ովքեր լավ չեն պատկերացնում դատական համակարգը տպավորություն է, թե այս իշխանությու նը խաղ է անում»,-պարզաբանեց Հովհաննես Ազոյանը: